ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шольц приєднався до TikTok, пообіцявши не танцювати

Велика Епоха
Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у понеділок відкрив акаунт у TikTok, пообіцявши, що його не застануть за танцями на популярній серед молоді соціальній платформі.

Новий офіційний урядовий канал "збільшує інформаційну пропозицію для громадян, які все частіше інформують себе і обговорюють політику в TikTok", – йдеться в заяві прессекретаря Шольца Штеффена Хебештрайта.

За його словами, акаунт дозволить "зазирнути за лаштунки повсякденного життя уряду".

Сам канцлер прокоментував новий акаунт в іншій соціальній мережі.

"Я не буду танцювати. Обіцяв", – заявив Шольц на каналі X.

Його перше відео в TikTok, зняте під дражливу мелодію фагота, провело екскурсію кабінетом канцлера, а потім показало Шольца за його робочим столом.

Шольц став останнім західним лідером, який приєднався до китайської платформи соціальних мереж, незважаючи на поширені побоювання з приводу безпеки і занепокоєння з приводу дезінформації.

Президент США Джо Байден відкрив обліковий запис у лютому, напередодні президентських виборів у США цього року, прагнучи достукатися до молодих виборців.

Присутність Байдена на каналі, однак, не завадила йому висловити занепокоєння щодо власності платформи китайському лідеру Сі Цзіньпіну під час телефонної розмови цього місяця.

Гебештрайт сказав, що відкриття акаунта "випадково" відбулося за кілька днів до візиту Шольца до Китаю на цих вихідних.

Він також зазначив, що офісу Шольца знадобився час, щоб оцінити платформу, перш ніж зареєструватися.

Західні чиновники висловлюють занепокоєння з приводу популярності TikTok серед молоді, стверджуючи, що він підпорядкований Пекіну і є каналом для поширення пропаганди, але компанія і Пекін заперечують ці твердження.

Минулого місяця Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів схвалила законопроєкт, який змусить TikTok розлучитися з китайською материнською компанією ByteDance або ж зіткнутися з загальнонаціональною забороною.