• Олімпійські ігри, дискримінація та видаляння органів

  • Понеділок, 19 травня 2008 року

У 2001 році, щоб стати господарем Олімпійських ігор 2008, Китайська Народна Республіка зобов'язалася поліпшити ситуацію з правами людини в країні і в результаті отримала це право. Багато китайців були в захваті, але не всі.

Почалося одне з найбільш варварських порушень прав людини XXI століття: в'язні совісті - китайські громадяни - були використані як живі донори органів; їхні органи видалялися для трансплантації. А самих цих людей вбивали, як тварин.

Тільки у 2006 році світ дізнався про ці лиходійства, коли з'явилися свідки, які втекли з Китаю, щоб розповісти світові про трагедію. На початку 2006 року дружина одного хірурга, який працює в Китаї, публічно заявила, ризикуючи своїм життям, що її чоловік видалив рогівки очей у двох тисяч послідовників Фалуньгун. Ризикував своїм життям і журналіст, який опублікував повідомлення про те, що практикуючих Фалуньгун тримали в ув'язненні неподалік від лікарні, щоб коли проходитиме операція з трансплантації, видалити у них органи.

Незабаром був опублікований звіт про розслідування Девіда Кілгура, колишнього держсекретаря Канади по Азіатсько-тихоокеанському регіону, і міжнародного адвоката-правозахисника Девіда Мейтаса. Згідно із звітом, починаючи з 2001 року, за приблизними підрахунками понад 40 тисяч послідовників Фалуньгун було вбито заради отримання їхніх органів.

Група слідчих на чолі з Кілгуром і Мейтасом зробила шокуючі записи телефонних розмов з хірургами багатьох лікарень Китаю.

Витяги однієї з телефонних розмов, записи якої зроблені в травні 2006 року, нагадують бесіду на ринку під час купівлі продуктів:

Питання: «У Вас є органи практикуючих Фалуньгун?»

Відповідь: «Так».

Питання: «Вони від здорових практикуючих Фалуньгун?»

Відповідь: «Вірно. Ми вибираємо найкращі... Їх дуже легко дістати».

Багато послідовників Фалуньгун, звільнених із трудових таборів, де вони зазнавали тортур і «промивання мізків», повідомляли, що у них систематично перевіряли кров. Мучителі зазвичай не піклуються про здоров'я своїх жертв.

Аналізи крові коштують недешево. Хто їх оплачує, і як відшкодовуються ці витрати? - Трансплантація оплачує всі витрати. На вебсайтах деяких китайських лікарень пропонують зробити пересадку нирки за 60 тисяч доларів.

Дженіфер Цзен у своїй книзі «Історія свідка» розповідає про те, що вона пройшла медичне обстеження в трудовому таборі, що знаходиться лише за 19 миль від центрального місця проведення Олімпіади в Пекіні.

Кілгур і Мейтас стверджують, що видаляння органів стало можливе лише через систематичну дискримінацію прихильників Фалуньгун з боку китайського режиму.

Як тільки компартія Китаю (КПК) оголошує певну групу людей поза законом, наприклад, вчених або колишніх землевласників під час Культурної революції, або студентів, що виступили за демократію в 1989 році, ці люди позбавляються всіх основних прав людини. Вони позбавляються навіть права на життя - до них можуть ставитися, як до тварин, якщо не гірше.

Життя такої людини нічого не варте. Китайський військовий лікар, як і кожен військовий у Китаї, навчений виконувати накази начальства, не зупинеться навіть перед видалянням органів у так званих «класових ворогів», якщо йому буде наказано це робити.

Видаляння органів - це найбільш звірячий прояв дискримінації і репресій, що застосовуються до практикуючих Фалуньгун. Олімпіада також відображає це.

В листопаді 2007 року директор одного ЗМІ, що пише про Пекінську Олімпіаду, Лі Чжаньцзюнь в інтерв'ю Associated Press заявив, що прихильники Фалуньгун не допускаються до Олімпійських ігор 2008.

Олімпійська хартія забороняє дискримінацію, але ненависть КПК до Фалуньгун настільки сильна, що китайський режим не хоче слідувати Олімпійській хартії.

КПК хоче перетворити Олімпійську хартію на нікому не потрібну інструкцію, в той же час використовуючи Олімпійські ігри для ще жорстокішого придушення прав послідовників Фалуньгун, і весь світ тому свідок.

Якщо політика дискримінації триватиме й далі, тоді вбивства заради видаляння органів теж можуть тривати, і є вірогідність, що це може відбуватися навіть під час Олімпійських ігор.

Багато хто постійно твердить про те, що Олімпіаду не потрібно змішувати з політикою. Проте елементарні права людини не є монополією політики; вони нероздільні з людьми. Лише комуністичний Китай прагне перетворити Олімпійські ігри, які завжди проходили як мирна зустріч людей зі всього світу, в подію, що заперечує людську гідність.

Автор доктор Торстен Трей - директор організації «Лікарі проти видаляння органів».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...