• Адвокат із Даляня виступає в захист Фалуньгун: «Віра - це не злочин»

  • Субота, 24 травня 2008 року
 
Китайський адвокат Ван Юнхан 6 травня опублікував статтю під назвою «Вигадане законодавство Ху і Веня». У статті мовиться про те, що абсолютно абсурдно використовувати твердження «організація єретичного культу підриває державні закони і виконання норм адміністративного права», щоб заарештовувати, засуджувати і ув'язнювати послідовників Фалуньгун.

Ван - житель північно-східного китайського міста Далянь провінції Ляонін. 30 квітня його дружина була затримана владою за те, що вивісила плакат з інформацією про Фалуньгун. Він попрямував у міліцію, де зажадав звільнити її. «Я сказав, що з цього питання не може бути суперечок, тому, що ви помилково заарештували хорошу людину», - розповів він по телефону в інтерв'ю The Epoch Times.

Дружина Вана - аспірантка медичного інституту Фуданського університету, яка повинна закінчити навчання наступного року. 30 квітня вона була арештована міліцією м. Шанхай, куди він негайно попрямував із Даляня наступного дня. Колега порадив Вану переконати його дружину зізнатися у скоєнні інкримінованих їй злочинів. На що він відповів відмовою: «Я не збираюся цього робити. Я б вже давно зробив це, якби хотів».

У міліції він негайно зажадав її звільнити: «Будучи адвокатом, я знаю реальну ситуацію з переслідуванням  послідовників Фалуньгун у Китаї. Потрібно неодмінно вимагати їх звільнення, тому що влада заарештовує порядних людей, вона заарештовує тих, кого не слід заарештовувати. Послідовники Фалуньгун  повинні бути звільнені».

Про свою дружину Ван сказав: «Вона хороша людина. Раніше вона була нервовою і нетерплячою, але Фалуньгун допоміг їй упоратися з цим. Тому я підтримую її заняття практикою Фалуньгун і виступаю проти придушення Фалуньгун з боку китайської компартії».

Ван захищає послідовників Фалуньгун

 
В березні цього року Ван був найнятий сім'єю одного з послідовників Фалуньгун, але зустрів перешкоди з боку влади. Йому не дозволили увійти до зали суду навіть як спостерігачеві. В іншій судовій справі, під час розгляду апеляції, йому було заявлено, що судову ухвалу не винесли. Проте пізніше він дізнався, що первинний вирок був залишений чинним - послідовника Фалуньгун засудили до п'яти років в'язниці через те, що у нього в будинку знайшли плакати з інформацією про репресії, другого засудили до трьох років тюремного ув'язнення за те, що він написав листа з апеляцією в міністерство громадської безпеки.

Ван вказав на те, що вже протягом дев'яти років на судових засіданнях послідовникам Фалуньгун не дозволяється говорити на суді, а адвокатам - їх захищати. «В цілому, практикуючі Фалуньгун позбавлені права говорити, і у них є труднощі навіть з тим, щоб найняти адвоката. Будучи адвокатом, я часто висловлюю свою точку зору, але все марно. Тепер, коли я сам потрапив у критичне становище, у мене немає іншого вибору, як розповісти правду на закордонних сайтах».

Закон не порушено

«Насправді, якби існувало справедливе законодавство, то я, як адвокат, не хвилювався б. Але у сучасному Китаї, коли мова заходить про послідовників Фалуньгун, закони не діють. Тоді як я апелюю за свою дружину, було б добре, якби більше людей дізналися про мої погляди. Я був би радий мати можливість допомогти  китайським  послідовникам Фалуньгун і їхнім сім'ям».

За словами Вана, всі так звані злочини, за які китайська влада затримує, заарештовує і засуджує послідовників Фалуньгун, грунтуються на 300-ій статті кримінального кодексу: «Використання організації єретичного культу для підриву державних законів і виконання норм адміністративного права».

Ван вказав на те, що незалежно від того, що говорили або робили послідовники Фалуньгун - розвішували плакати, роздавали диски, листівки або брошури, жоден із них не порушив «виконання» яких-небудь «законів або норм адміністративного права».

У комуністичної партії немає компетенції розділяти вірування і релігії на праведні та єретичні
 
 «Будучи адміністративним органом, комуністичний режим не має права давати визначення, що є ортодоксальною релігією, а що - єретичним культом. Більш того, китайська компартія сама собою - атеїстичний режим, як вона може давати визначення щодо того, яку віру вважати хорошою, а яку поганою. Це очевидний абсурд»,  - прокоментував Ван.

Ван також сказав, що він був дуже зворушений третім відкритим листом китайського адвоката Гао Чжишена до лідерів компартії. «У мене з'являються сльози, кожного разу, як я читаю його. Я не можу зрозуміти, чому така велика група прихильників Фалуньгун зазнає такого жорстокого ставлення! У мене з'являється деяке розуміння щодо проблем у цій сфері. Безумовно Гао - це совість Китаю, видатна людина!»

З минулого року Ван побачив реальну ситуацію багатьох проблем. Практикуючі Фалуньгун знаходяться у дуже вразливому становищі з погляду закону, ті небагато адвокатів, які надають їм юридичну допомогу, в більшості своїй не дуже відповідальні або досвідчені, тому він сам узявся захищати послідовників Фалуньгун.

Жалюгідне становище адвокатів у Китаї

У кінці інтерв'ю Ван підкреслив, що: «У Китаї адвокати знаходяться в жалюгідному становищі. У цивільних позовах роль адвоката дуже мала, у кримінальних справах - ще менша. Що стосується слухань справ послідовників Фалуньгун, незалежно від того наскільки хороший захист адвоката, його вплив на результат слухання незначний, суд із самого початку не надає значення аргументам адвоката».

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...