• Україна все більше використовує альтернативні види палива

  • На правах партнёра Ⓟ | Великая Эпоха
    Воскресенье, 9 октября 2016 года

ⓅДослідження енергетичного балансу України показали, що сукупність поновлюваних джерел енергії невпинно зростає. Даний факт безпосередньо пов'язано з тим, що в Україні присутня гостра необхідність у заміщенні газу, що транспортується іншими альтернативними типами палива. Застосування біоенергетики в Україні стало дуже популярним. Наприклад, у місті Миргород, що в Полтавській області, працює котельня, яка використовує як паливо солому. Ця котельня може опалити десяту частину міста. Вона подає тепло і до об'єктів соціальної сфери, і до звичайних житлових будинків. У селі Лосятин (Тернопільська область), займаються виготовленням паливних брикетів зі стебел малини. Для вирощення малини виділено 40 га землі, це дозволяє отримувати приблизно 150 кг малинових брикетів щодня. Крім цього, для отримання палива, переробляються тирса, солома і гілки.

Читайте останні новини на сайті segodnya.ua

Очікується, що для членів кооперативу буде солідна знижка на паливо. Так, вони зможуть купити брикети з малини для опалення за собівартістю, тобто по 1000 грн за одну тонну. Відзначимо, що в роздрібній мережі це паливо коштує близько 1800 грн. Використовуючи паливні брикети замість природного газу, жителі села зможуть на 50% зменшити витрати на опалення свого житла.

Голова кооперативу «Ягідний край» Віктор Придатко впевнений, що малинові брикети не матимуть великого попиту на ринку. Але важливо інше — члени кооперативу зможуть здавати стебла малини на переробку, а натомість отримувати брикети, готові для опалення приміщення. Дані брикети можна спалювати і у звичайних печах, і в котлах. Члени кооперативу будуть платити лише за переробку сировини (витрати на електроенергію, зарплату двом робітникам і невелику амортизацію. Одна тонна малинових брикетів може замінити приблизно 500 м³ газу.

Національний план розвитку біоенергетики встановлює загальні цілі для переходу на альтернативне паливо до 2020 року. За словами фахівців, у країні присутній достатній потенціал біомаси для досягнення поставленої мети. Україна володіє приблизно 27 млн ​​тонн умовного палива, в розрахунку на один рік. Це відходи сільського господарства. Зараз, на енергетичні потреби, використовується тільки 10% від загального потенціалу біомаси. В основному це лушпиння соняшнику і деревина. Найменш активно в Україні використовують рослинні відходи. Застосовується лише 94 тис. тонн соломи на рік, це становить менше ніж 1% економічного потенціалу соломи з країни.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком .

Подписаться:

Social comments Cackle

загрузка...