• ВПС Великобританії зруйнували командний пункт Каддафі

  • Понеділок, 21 березня 2011 року
ВПС Великобританії завдали повітряних ударів по командному пункту Муаммара Каддафі Баб-аль-Азізія в Тріполі, зруйнувавши його. Знищено будинок, а в місті зруйновано квартири мирних жителів. Кількість жертв оцінюється лівійськими представниками влади в 64 людини, хоча це далеко не остаточна цифра, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У понеділок західні військові союзники почали другу хвилю операції «Одіссея. Світанок» проти лівійського лідера. За повідомленнями американської влади, метою авіаударів було не знищити самого Каддафі, а зруйнувати його систему командування військами і ППО. Крім того, удари завдавалися не США, а Великобританією.

Сама операція розпочалася 19 березня з ударів з повітря ВПС Франції. Американці завдали повітряні удари ракетами "Томагавк" по системі ППО Лівії.

Коаліція, включаючи Францію, Великобританію і США, продовжує бомбити Лівію після того, як ООН дозволила військовий захист мирного населення Лівії від сил Каддафі. До складу військової коаліції також входять Канада, Італія, Катар і Бельгія.

Міністр оборони Великобританії підтвердив, що в ніч в неділю одна з британських підводних човнів знову випустила крилаті ракети «Томагавк», повідомляє Рейтер. Такі дії є виконанням плану другої хвилі операції згідно з резолюцією РБ ООН № 1973 щодо захисту мирного населення Лівії.

Вночі в неділю і вранці в понеділок американськими і британськими силами було випущено 110 ракет «Томагавк». У результаті, сили Каддафі були виведені з ладу та ізольовані.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, міністр оборони США Роберт Гейтс сказав, що хоча США взяли на себе частину операції проти сил Каддафі, «але США не будуть відігравати вирішальної ролі» у ній.

Лівійське телебачення показало кадри невідомої зруйнованої лікарні, назвавши її жертвою «колоніалістів». А Ліга арабських держав закликала 22 держави негайно зустрітися для проведення переговорів по Лівії. Арабські держави стурбовані бомбардуваннями мирного населення і порушенням зони над Лівією, над якою заборонені польоти.

Нагадаємо, що за оцінками міжнародних правозахисних організацій, в зіткненнях повстанців Лівії з режимом Каддафі загинуло близько 8 тис. осіб.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...