П'ятниця, Гру 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сидячий спосіб життя погано впливає на здоров'я мозку

Субота, 10 жовтня 2020 року

Для багатьох людей у наш час сидячий спосіб життя — це норма: ми сидимо на роботі перед комп'ютером, а потім проводимо вечори й вихідні, відпочиваючи на дивані перед телевізором або читаючи книгу. Чим небезпечний такий спосіб життя?

Сидячий спосіб життя не покращує здоров'я і може викликати такі проблеми, як підвищений кров'яний тиск, ожиріння, серцево-судинні захворювання, високий рівень холестерину. Він також може збільшити ризик розвитку раку.

Сидіння протягом тривалого періоду часу зменшує приплив крові до мозку. Про це говорить нове дослідження, проведене вченими з університету Ліверпуля імені Джона Мурса в Англії.

Дослідники вивчили зміни кровотоку 15 здорових жінок і чоловіків відповідно до того, як довго вони сиділи протягом дня. На учасниках закріпили пристрої, оснащені ультразвуковими датчиками. Датчики відстежували рівні кровотоку в середніх мозкових артеріях, які є одними з основних артерій, що посилають кров у мозок.

У першому експерименті піддослідним запропонували посидіти чотири години за письмовим столом (працюючи за комп'ютером або читаючи).

Під час другого випробування учасникам дозволили вставати кожні 30 хвилин, а потім ходити протягом двох хвилин у повільному темпі (зі швидкістю близько 0,9 м/с) на біговій доріжці поруч зі своїм столом.

У третьому випробуванні учасників попросили вставати на 8 хвилин після двогодинного безперервного сидіння. Під час перерви вони ходили по біговій доріжці з тією ж швидкістю — близько 0,9 м/с.

Результати дослідження

Після чотирьох годин постійного сидіння у випробуваних спостерігалося зниження припливу крові до мозку.

Під час випробування, у якому учасники робили перерву через дві години, рівень кровотоку в них також знижувався. Під час ходьби він підвищувався, але потім знову знижувався, а коли учасники поверталися за свої столи, він ставав ще нижчим, ніж до перерви.

Коли випробовувані робили короткі перерви кожні півгодини, інтенсивність їхнього кровотоку збільшувалася.

Керівник дослідження Софі Картер, докторант з Університету Ліверпуля Джона Мурса, каже: «Запобігала зниженню потоку крові до мозку тільки часта двохвилинна прогулянка».

Дослідники не ставили за мету визначити, чи впливає тривале сидіння на мозок у довгостроковій перспективі. Однак, як відомо, кров містить кисень і поживні речовини, необхідні для нормальної роботи мозку. Зниження інтенсивності кровотоку означає, що мозок не отримує достатню кількість кисню і поживних речовин.

Зниження припливу кисню призводить до погіршення когнітивної функції, сповільнюються процеси мислення і запам'ятовування.

Якщо ви змушені довго сидіти на одному місці протягом робочого дня, слід організувати свій розпорядок таким чином, щоб вставати на деякий час кожні півгодини. Це корисно для здоров'я мозку і допоможе уникнути накопичення втоми.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Як усього 15 хвилин ходьби на день змінять ваше здоров´я

Фізичні вправи допомагають мозку залишатися молодим навіть у старості

Comments   

загрузка...