• Малювання як медитація: про користь для здоров'я

  • П'ятниця, 8 лютого 2019 року

Вам подобається малювати? Більшість людей, які вважають себе нездатними до подібної творчості, не беруться за олівець, залишаючи цю роботу професіоналам — художникам або дизайнерам. Але, можливо, нам слід переосмислити ставлення до своїх навичок, тим більше що малювання має так багато переваг, незалежно від того, наскільки гарний результат у вас виходить.

«Ми не замислюємося про важливість малювання, тому що розглядаємо його як професійне вміння, а не особисту здатність. Це істотно гальмує наше розуміння і не дозволяє розглядати малювання перш за все як інструмент для навчання», — пише історик дизайну Д.Б. Дауд у своїй книзі «Нариси: малюнок як людська практика» («Stick Figures: Drawing as a Human Practice»).

Дауд пропонує змінити стереотип процесу малювання. Це всього лише життєвий навик, який варто розвивати.

Ось іще один приклад: ви можете поїсти в ресторані, де працює найкращий шеф-кухар, але також можете насолодитися чудовим блюдом з макаронів, яке зробите вдома. Одне не виключає іншого.

Те ж вірно і для малювання. Окрім того, для нього не потрібно спеціального устаткування: аркуш паперу, чистий з обох сторін або тільки з однієї, та ручка чи олівець будь-якого типу.

Забудьте свої упереджені уявлення про те, що хтось має хист до малювання, а хтось — ні. Намалюйте щось, що ви бачите або уявляєте, зосередьтеся на чомусь або навпаки, розслабтеся — у кожного своя техніка. Перші декілька хвилин можуть трохи розчарувати, але не полишайте спроб.

Важливо: якщо ви не звикли малювати, спочатку може з'явитися нетерпіння, бажання кинути все або переключитися на іншу роботу. Щоб впоратися із занепокоєнням, дайте собі час. Встановіть таймер на 20 хвилин. Цього часу має бути достатньо, щоб, доклавши зусиль, досягти спокою розуму і не звертати уваги на зовнішні чинники, що відволікають. Деяким людям допомагає малювати музика, тому ви можете спробувати поставити свою улюблену або якусь спокійну, класичну.

Малювання допомагає зафіксувати спогади

Одна із причин, з якої деякі люди починають малювати, — це бажання залишити в пам'яті деякі моменти життя, і вміння добре малювати тут — не головне. Можливість зберегти цікаві спогади, наприклад, після відвідин музею або подорожі, — дуже цінна.

Пам'ятайте: ідея полягає в тому, щоб зафіксувати момент, а не створити шедевр. Через роки, коли ви захочете озирнутися назад, ці замальовки зможуть повернути вас на мить до того моменту.

Малювання допомагає стати терплячим

Сучасні люди звикли до того, що все відбувається швидко. Але малювання вимагає часу, а результат є нагородою за терпіння.

Для малювання потрібно постійна увага, тому, поки ви малюєте, ви більш тонко відчуваєте час. Це нагадує зосереджену медитацію.

До прикладу, малювання повторюваних візерунків (мандали) допомагає заспокоїтися і розслабитися: не думайте ні про що, окрім квітів, візерунків, ліній та фігур перед вами.

Читайте далі:

Доведено: розмальовки для дорослих так само ефективні, як і медитація

Творче хобі робить нас щасливими та лікує хвороби

Чи можна медитувати під час руху? 7 простих способів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...