Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чашка кави дає вам кофеїн, але що вона забирає?

П'ятниця, 2 жовтня 2020 року

Загальновідомо, що куріння і постійний стрес шкідливі для здоров'я, але чи знаєте ви, що один із негативних наслідків такого способу життя — нестача необхідних поживних речовин? Насправді, є багато звичок і продуктів харчування, які крадуть поживні речовини зі здорової їжі, яку ви їсте. Вони відомі як «поживні злодії», і у цій статті мова піде саме про них.

Сигаретний дим

Курцям складніше засвоювати поживні речовини, ніж тим, хто не курить. Поглинаючи токсини із сигаретного диму, курці вдихають і «поживних злодіїв», які прибирають з організму деякі вітаміни і мінерали, необхідні для боротьби зі шкідливими наслідками куріння. Через куріння організм втрачає вітамін С (антиоксидант), тому вважається, що курцям на день потрібно споживати вітаміну С на 35 міліграмів більше, ніж некурцям.

Із кожною затяжкою в організм надходять речовини, які можуть спричиняти рак, і одночасно в ньому виснажуються запаси однієї з поживних речовин, яка може допомогти в боротьбі з раком.

Через куріння організм також не отримує достатньо вітаміну D — поживної речовини, яка допомагає розвивати сильну імунну систему, запобігати аутоімунним порушенням і регулювати виділення інсуліну. Вітамін D важливий для засвоєння кальцію, який зміцнює кістки, тож куріння веде до більш високого ризику остеопорозу.

Кофеїн

Кофеїн — речовина, яка перешкоджає засвоєнню кальцію в організмі. Одна чашка кави може дещо знизити поглинання кальцію: приблизно на 4 міліграмів. Однак цю втрату можна компенсувати, додавши до кави 1–2 столові ложки молока (згідно із дослідженням у сфері харчової та хімічної токсикології). Ті, хто не додає молоко або замінник молока, який містить кальцій, або ті, хто п'є напої з кофеїном без молока (газовані напої, чай з льодом, енергетичні напої), більшою мірою наражаються на ризик поганого засвоєння кальцію.

Як і сигаретний дим, кофеїн може залишити організм без вітаміну D. Як показують дослідження, кофеїн призводить до більш швидкої втрати кісткової маси у жінок похилого віку.

Кавоманам варто замислитися над зменшенням кількості споживаної кави, а також внести до свого раціону продукти з високим вмістом вітаміну D, такі як жирна риба, сир тофу та ін.

Алкоголь

Як повідомляє видання SFGate, надмірне вживання алкоголю діє в якості поживного злодія декількома способами. Для засвоєння алкоголю в печінці надмірно витрачаються запаси життєво важливих вітамінів та мінералів. Алкоголь також має сечогінну дію, тому такі мінерали, як цинк, магній та калій, виводяться з організму, замість того щоб абсорбуватися в ньому. Згодом алкоголь може завдати шкоди шлунку, перешкоджаючи його здатності засвоювати необхідні поживні речовини.

Любителям випити слід скоротити споживання алкоголю, а помірно питущим необхідно вживати здорову їжу з високим вмістом незамінних вітамінів та мінералів, які зможуть компенсувати те, що витрачається через алкоголь.

Цукор

Як повідомляє видання Shape, цукор у всіх його формах — від білого столового цукру до меду, кленового сиропу, згущеного тростинного соку і багато чого іншого — є злодієм поживних речовин. Не думайте, що його можна знайти тільки в цукерках, тістечках і газованій воді. У великій кількості він також міститься в таких продуктах, як ароматизований йогурт або італійський соус Марінара.

Подібно до паління сигарет, цукор залишає організм без вітаміну С, та, як і кофеїн, він може призвести до нестачі кальцію, — таким чином, його споживання впливає як на імунну систему, так і на міцність кісток. Вживання цукру також може зменшити в організмі кількість магнію, поживної речовини, що відіграє важливу роль у розвитку мозку і пам'яті.

Згідно з дослідженням, яке було опубліковано в журналі Американської кардіологічної асоціації, вживання цукру також пов'язано з порушенням сну у жінок. А дієта з високим вмістом цукру підвищує ризик розвитку серцевих захворювань, ожиріння і діабету 2 типу.

Cтрес

Стрес завдає суттєвої шкоди здоров'ю: приміром, через нього підвищується кров'яний тиск і збільшується частота серцевих скорочень. Тривалий стрес також не дає організму правильно засвоювати живильні речовини. За даними видання Healthline, найчастіше під час стресового стану в організмі відбувається розлад травлення та порушення вироблення соляної кислоти і роботи травних ферментів, які допомагають організму засвоювати живильні речовини.

На жаль, ми не завжди можемо уникнути стресових ситуацій, тому варто пам'ятати про способи, які допоможуть зменшити вплив стресу на організм. Практикуйте глибоке дихання і стежте за тим, щоб отримувати достатню кількість сну — це зробить вас менш уразливими перед стресами на роботі. Окрім того, для зменшення наслідків усіх видів стресу корисна медитація.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки медитації Фалунь Дафа я став здоровим»

Харчування «у західному стилі» може пошкодити мозок навіть за тиждень

Стартап друкує на замовлення вітаміни у 3D

Comments   

загрузка...