• Велике лебедине переселення. ФОТОРЕПОРТАЖ

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 25 листопада 2009 року
23 листопада мешканці й гості німецького Гамбурга могли спостерігати за унікальною місцевою традицією, якій уже понад 300 років.Перед тим, як замерзне річка Альстер, що тече через місто, 120 білих лебедів, які живуть на ній, перевозять до місця зимівлі. Під час транспортування їм акуратно зв’язують лапки і крила. Лебеді вже звикли до людей і до переселення, тому сильного опору не чинять.

У холодну пору року птахи мешкають на спеціальному штучному озері, яке ніколи не замерзає. Там побудовані будиночки-годівниці, де лебедів підкормлюють. Займається цим спеціальна людина, яку називають "батьком лебедів". Зараз цю посаду обіймає Олаф Нісс, а до того цим займався його батько.

Турботливе ставлення до лебедів у жителів Гамбурга виховується вже багато поколінь. Місцева легенда стверджує, що поки на Альстері живуть лебеді, місто буде квітнути. У 1664 році рада Гамбурга видала указ, яким взяла лебедів під особливий захист. Птахів заборонялося ображати, травмувати та вбивати. Тоді ж міські власті ввели посаду "батька лебедів".

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...