• У Тунісі тривають масові акції протесту

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 23 січня 2011 року
Учасники масової акції протесту в Тунісі 23 січня зібралися біля кабінету міністрів у столиці. Загальна вимога демонстрантів — усунути від влади всіх прихильників колишнього президента, який втік з країни 14 січня в результаті державного перевороту. Демонстранти розірвали загородження з колючого дроту, що оточувало будівлю, не зустрівши жодного опору з боку поліції та армії.

В суботу до багатотисячних демонстрацій приєдналася велика кількість співробітників поліції Тунісу. Як повідомляє AFP, поліцейські хочуть таким чином висловити солідарність з простими громадянами, дистанціюватися від колишнього президента Зін ель-Абідіна Бен Алі. Крім того, поліцейські висловлюють невдоволення низькими зарплатами.

Крім того, сьогодні у мешканців Тунісу останній день трауру за загиблими в результаті недавніх заворушень.

Поліцейським, що примкнули до акції протесту, вдалося зупинити автомобіль Фуеда Мебази, екс-спікера парламенту, щоправда, потім йому дозволили проїхати. Він заявив, що нова влада повністю відхреститься від минулого країни, в Тунісі вже оголосили амністію політв'язням і зняли заборону на політичні партії.

Але в тимчасовому уряді все ще залишаються недавні прихильники екс-президента-диктатора, зокрема, Мохаммед Ганнучі, колишній прем'єр-міністр. Сам Ганнучі обіцяє, що залишить політику, як тільки пройдуть парламентські та президентські вибори, намічені на перше півріччя 2011 року.

Заворушення в Тунісі почалися в грудні 2010 року, потім вони переросли в масові акції протесту. Режим президента Бен Алі був повалений після 24 років правління.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...