• США повинні зажадати від Китаю дотримання прав людини

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 19 травня 2010 року
Уряд США повинен використовувати переговори з китайською владою з питань дотримання прав людини, щоб обговорити серйозні порушення і встановити заходи для їх усунення. Про це заявила організація Human Rights Watch (Спостереження за правами людини) 7 травня 2010 в листі до держсекретаря США Гіларі Клінтон.

Це перші переговори за минулі два роки, і перші за час правління адміністрації Обами, вони були заплановані на 13-14 травня у Вашингтоні.

«Катастрофічне становище з правами людини в Китаї має стати причиною великого порядку денного, - сказала Софі Річардсон, провідний адвокат  Human Rights Watch. - Але без чітких стандартів і визначення конкретних цілей,  ці переговори, як і багато інших, нададуть китайському уряду легку можливість просто обговорити з США загальний перелік прав людини».

У своєму листі  Human Rights Watch вимагає поставити в центр уваги три невідкладні питання:

Обмежувальні заходи, що здійснюються китайською владою, спрямовані проти груп цивільного населення і зводять нанівець успіхи, які були важко досягнуті за останні десять років правозахисними організаціями, такими як Human Rights Watch.  У листі вказаний детальний звіт про труднощі, з якими стикаються неурядові організації, адвокати-правозахисники і письменники.
 
Упродовж трьох днів після публікації цього листа, Вань Яньхай - відомий китайський активіст, що захищає права інфікованих ВІЛ/СНІДом, повідомив, що попросив тимчасового притулку в США, оскільки зазнавав усе більшого тиску з боку китайської влади. Два адвокати-правозахисники, Тан Цзитянь і Лю Вей, назавжди були позбавлені адвокатської ліцензії. 21 квітня вони з'явилися перед судом у звинуваченні в порушенні судового порядку".
 
Звинувачення було пред'явлене за їхню участь у судовому процесі в квітні 2009 року в якості захисників у справі послідовника забороненого в Китаї духовного руху Фалуньгун. Це тільки один приклад, але є цілий ряд політичних спроб уряду припинити діяльність, і так вже пригнічуваних, захисників прав людини.  Перераховані факти є тільки останніми з тих, що сталися.

Довільні арешти й насильницькі викрадення. Починаючи від подавців прохань, яких утримують в ізоляції в нелегальних так званих "чорних в'язницях", до десятків уйгурських чоловіків і хлопців, що зникли в липні 2009 після масових протестів в Урумчі.

Гучні випадки арешту й переслідування інакодумців. До них належать Лю Сяобо, висунений на отримання Нобелівської премії Миру цього року, колишній адвокат-правозахисник Гао Чжишен і Ху Цзя, активіст правозахисник ВІЛ/СНІД-інфікованих, який важко захворів в ув'язненні, і здоров'я його різко погіршало.

Ці факти були надані президентові Обамі перед його візитом у Китай в листопаді 2009 року. Вони нагадують про те, що Китай залишається однопартійною державою, яка не терпить ніякого інакомислення.

У листі також відзначається, що уряд Обами робив різні заяви щодо зобов'язань Китаю в дотриманні прав людини. Позитивні, як наприклад, останні висловлювання Обами про переслідування журналістів у Китаї. Але є й негативні, такі як бездіяльність при позбавленні реєстрації організації Women's Legal Research and Services Centre при університеті Пекіна. Держсекретар Клінтон відвідала цей центр у лютому 2009. Засновниця цього центру Го Цзянмей була нагороджена головним призом (Global Leadership Preis) Vital Voices, - міжнародної жіночої групи адвокатів, яку очолює держсекретар Клінтон.

Крім того, Human Rights Watch настійно закликає Сполучені Штати поставити на обговорення ці питання  під час майбутніх переговорів по стратегії та економіці між Китаєм і США. Це дасть можливість поставити тему прав людини в центр двосторонніх стосунків Китаю і США. Ці переговори призначені на 23 травня в Пекіні.

"Уряд риторично виступає в захист прав людини в усьому світі, - сказала Річардсон. - Настав час, коли потрібно протидіяти сильному і непохитному режиму, відповідальному за незліченні грубі порушення прав людини, - твердим і ґрунтовним чином".
 
Версія німецькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...