• Після п'яти років ув'язнення в Китаї послідовниця Фалуньгун благополучно прибула до США

  • Вівторок, 17 листопада 2009 року

У другій половині дня 11 листопада послідовниця духовної практики Фалуньгун Люй Цзяньхуа, яка відбувала п'ятирічний термін ув'язнення в Китаї, прилетіла до США.

Представникам ЗМІ, які зустрічали її в аеропорту Сан-Хосе, вона розповіла про тортури, перенесені під час ув'язнення, а також подякувала уряду США і міжнародним організаціям за допомогу в її переїзді.

З другого ув'язнення в Китаї жительку Сан-Хосе, Люй Цзяньхуа, звільнили у вересні 2006 року. Після трирічних зусиль міжнародних організацій, включаючи ООН, їй вдалося виїхати з Китаю спочатку до Таїланду, а потім у США.

Жорстокі переслідування у виправному таборі Масанцзя

Фалуньгун вона почала практикувати в 1996 році, отримавши від практики велику користь, перш за все для фізичного здоров'я. Коли в липні 1999 року комуністична влада Китаю почала кампанію переслідування учнів Фалуньгун, Люй вирішила повернутися до Китаю і звернутися до уряду.

Наприкінці 1999 року вона прилетіла до Пекіна. Люй написала кілька листів до центрального уряду, а також до місцевої влади провінції Ляонін, звідки вона родом, і кільком великим підприємствам. У той час по всьому Китаю підконтрольні компартії ЗМІ поширювали анти пропаганду Фалуньгун, щоб очорнити цю практику. Тому в своїх листах Люй розповіла, що насправді являє собою Фалуньгун, і яку велику користь він приносить суспільству.

16 жовтня 2000 її заарештували в місті Телін провінції Ляонін і 50 днів протримали в міському центрі ув'язнення. Після цього її звинуватили в «порушенні громадського порядку» і відправили у виправний табір Масанцзя.

Люй розповідає, що в таборі її різними способами змушували відмовитися від своїх переконань. Її били, ображали, не давали спати, змушували важко працювати. У таборі вони виготовляли сувеніри, які потім експортували в інші країни. Якщо вони не виконували встановлений план на день, то їм не дозволяли спати, поки не закінчать роботу.

Під тиском міжнародної громадськості, через рік її звільнили. Здоров'я її було дуже поганим, вона сильно ослабла, переносячи психологічний і фізичний тиск в ув’язненні. Щоб уникнути подальших переслідувань з боку влади, Люй була змушена розпочати бродяжити.

У квітні 2002 року разом з десятьма іншими своїми однодумцями Люй поїхала до Тибету. Там її заарештували і в міліційному відділенні сильно побили. Кілька міліціонерів хапали її за волосся й били головою об стіну так, що вона ледь не втратила свідомості.

20 вересня 2002 під конвоєм її перевезли назад у центр ув'язнення міста Теліна. Люй оголосила голодування на знак протесту переслідуванню. Тюремний лікар у співпраці з кримінальниками кілька разів проводив їй насильницьке годування. Кілька людей тримали її, а лікар через ніс грубо вставляв їй у шлунок трубку, через яку вливали рідку їжу. Внаслідок такого годування у неї йшла кров з носа, два місяці боліло обличчя і живіт.

«З того часу, як я повернулася у Китай, мої батьки і родичі постійно дуже переживали за мене. У проміжках між ув’язненнями я бачилася з батьком, якому вже більше 80 років. Він дуже постарів за ці кілька років. Мені було боляче на нього дивитися і слова застрявали у мене в горлі», - розповідає Люй.

   

Допомога з боку міжнародного співтовариства

Після того, як Люй відправили у виправний табір, закордонні послідовники Фалуньгун сповістили про це широкій громадськості. Багато каліфорнійських конгресменів і депутатів почали активно діяти для її порятунку.

Мер міста Сан-Хосе Чак Рід, який особисто приїхав в аеропорт, щоб зустріти Люй, сказав, що у їхньому місті дуже багато послідовників Фалуньгун. Як тільки він дізнався про переслідування Люй в Китаї, він написав кілька листів уряду США з проханням посприяти у звільненні жінки.

«У США є свобода віри і свобода слова. Мешканка Сан-Хосе Люй Цзяньхуа за свою віру у Фалуньгун була заарештована в Китаї. Це дуже жахливо. Це підтверджує, що в Китаї немає свободи віри», - говорить Чак Рід.

Далі мер продовжив: «Дуже багато міжнародних структур вже зібрали безліч доказів репресій учнів Фалуньгун у Китаї. Людей піддають переслідуванню лише за їхню віру. Це неприпустимо. Я особисто знайомий з багатьма прихильниками Фалуньгун. Ми дуже вдячні їм за те, що вони так гаряче реалізовують те, у що вірять. У нашому місті ми захистимо цих людей».

Родичі ще кількох учнів Фалуньгун, які проживають у Сан-Хосе, зараз знаходяться в ув'язненні в Китаї. Вони будуть докладати всіх зусиль, щоб визволити цих в'язнів сумління з в'язниць і таборів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...