• Головні події 2009 року. Фото

  • Неділя, 3 січня 2009 року
Кінець року — це час, коли треба не тільки аналізувати помилки, але й дивитися в майбутнє.
 
The Epoch Times представляє події, які, на нашу думку, були значними у 2009 році і потенційно вплинуть на подальший розвиток людей на планеті.
 
В 2009 році ми стали свідками багатьох відважних вчинків, розчарованих героїв і зруйнованих доль, що викликали ажіотаж у людського суспільства. 
 
ЕКОНОМІЧНА КРИЗА
 

 
Економічний спад, який почався у 2007 році зі звуків тріска, став видавати гучний рев у 2008 і незабаром перейшов у стадію спокійного легкого дзюркоту у 2009 р. Економічні проблеми в кожного на думці: багатий ти чи бідний, або ти з середнього класу. Заціпеніння від безробіття, що нараховує близько 10% офіційно безробітних у США і в інших країнах, позбавляє будь-якої надії на відновлення ситуації. Ціла нація, Ісландія, стала банкрутом. Дубай — надводне розкішне місто в Арабських Еміратах, зажадав фінансової допомоги в розмірі 10 млрд. доларів від свого сусіда, столиці ОАЕ, Абу-Дабі, щоб уникнути дефолту. Термінові позички, пакети зі стимулювання, обмеження кредиту — все це буде на устах ще якийсь період часу.

ЛІСАБОНСЬКИЙ ДОГОВІР

27 європейських країн після довгих дебатів, торгів і розбіжностей, врешті-решт, ратифікували Лісабонський договір, який об'єднує всю Європу. Що насправді містить цей документ? За весь час свого існування Євросоюз зайняв своє місце на світовій сцені, його перший президент Херман Ван Ромпау з Бельгії та перший міністр закордонних справ з Англії Катрін Ештон. Підсумок консенсусу — значний вплив у прийнятті рішень.
 
СВІТ СТАВ ВИЗНАВАТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В КИТАЇ
 

 
Два судових рішення Іспанії та Аргентини визнали геноцид з боку комуністичного режиму в Китаї по відношенню до 100 млн. послідовників мирної практики Фалуньгун.
 
Аргентинський суддя виписав Інтерполу ордер на арешт двох високопоставлених чиновників компартії КНР, серед яких колишній лідер комуністичної партії Цзян Цземінь і екс-глава служби безпеки Ло Гань. Свідок з Китаю розповів співробітнику Всесвітньої організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФГ) шокуючі деталі одного з випадків вилучення органів у послідовниці Фалуньгун, який стався на його очах. Раніше The Epoch Times повідомляла про насильницьке видаляння органів у послідовників Фалуньгун.

Цей рік ознаменував важливі дати для китайської нації: 50 років з дня захоплення Тибету комуністичним режимом; 20 років з моменту бійні на площі Тяньаньмень і 10 років, як почалося незаконне переслідування мирної практики Фалуньгун.   США
 
 
США ПРИЙНЯЛИ ІСТОРИЧНИЙ ЗАКОН ПРО РЕФОРМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я


 
Значні законопроекти про реформу охорони здоров'я були ухвалені двома палатами конгресу США цього року. Вони проклали шлях до масштабного переформовування національної системи охорони здоров'я в Сполучених Штатах за останні 40 років. Вартість цієї реформи обійдеться в 2,5 трильйона доларів. Цей закон допоможе забезпечити медичним страхуванням 31 мільйон американців, які сьогодні такої страховки не мають.
 
 
ІСЛАМІСТСЬКІ БОЙОВИКИ НА ШЛЯХУ ДО АФГАНІСТАНУ І ПАКИСТАНУ
 

 
На початку 2009 року спостерігачі міркували, чи приречена ядерна зброя Пакистану на зникнення в умовах зростаючого заколоту з боку бойовиків Талібану. У вересні командувач силами США в Афганістані у своїй доповіді визнав, що таліби домінують там, змусивши деяких американських політиків оголосити про виведення військ.

Пакистанські збройні сили перейшли в наступ, у той час як Сполучені Штати активізували Predator («Хижак»), щоб атакувати лідерів бойовиків у Пакистані. Після кількох місяців обговорення, Барак Обама схвалив «приплив» військ в Афганістан, а також зміну стратегії, подібної до тієї моделі, яка успішно використовувалася в Іраку для придушення повстань.

ЕПІДЕМІЯ ГРИПУ H1N1


 
Багато країн продовжує підхоплювати цей вірус. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я класифікували його як пандемічний. Число жертв досягло 10 тисяч чоловік. Медики турбуються про можливу мутацію цього грипу. Безліч вакцин переправляють з країни в країну. Китай приховує масштаби і серйозність поширення епідемії, так само як і під час розповсюдження атипової пневмонії в 2003 році. Лікарі кажуть, що їм наказано не виявляти вірус H1N1, а також не повідомляти про реальну кількість смертей.

САМІТ З ПИТАНЬ КЛІМАТУ В КОПЕНГАГЕНІ
 

 
Конференція ООН зі зміни клімату зібрала разом лідерів 192 країн у столиці Данії. Підсумок — переговори провалено, однак угода була досягнута.
 
Розвинені країни охарактеризували цей договір як «крок уперед», але були розкритиковані екологічними активістами. Вони назвали документ «слабким».
 
Головним проблемним питанням, що турбує всіх учасників, залишається фінансове зобов'язання, яке так і не було закріплено в так званій «Копенгагенській угоді».
 
Китай навмисно блокував угоду щодо клімату. Про це повідомила британська газета «The Independent», посилаючись на одного з голів європейських країн, який був присутній на тій дискусії, закритій для засобів масової інформації, у п'ятницю 18 грудня вночі.
 
Незадоволеність оберталася навколо позицій США і Китаю — світових лідерів по забрудненню атмосфери, які не згодні скорочувати свої обсяги емісії парникових газів.


ЗВІРЯЧІ ВБИВСТВА ЖУРНАЛІСТІВ


 
Навіть якщо виключити замахи на журналістів в Афганістані та Іраку, 2009 рік був фатальним для багатьох журналістів у всьому світі. Свобода преси все більше і більше придушувалася в таких країнах як Росія, Сальвадор і Мексика.
 
Як правило, злочинці залишаються безкарними. Найбільш приголомшливим випадком було масове вбивство 31 журналіста на Філіппінах. Вони були в групі супроводу майбутньої виборчої кампанії, коли їх раптово атакували. У результаті понад 50 осіб було по-звірячому вбиті. Це найжахливіша подія за всю історію журналістики.
 

МАСОВІ ПРОТЕСТИ В ІРАНІ ВЕДУТЬ ДО НЕСТАБІЛЬНОСТІ РЕЖИМУ


За результатами червневих виборів посаду президента обійняв Махмуд Ахмадінеджад, незважаючи на розповсюджені звинувачення в підтасовуванні голосів. Загальнонародні протести, наймасовіші з 1970 р., перетворилися на «зелений рух». Після деякого часу насильства, що здійснювався військовими, і смерті понад 200 іранців протести були пригнічені.

Незабаром подібні протести спалахнули наприкінці грудня після смерті великого Аятолли Хусейн Алі Монтазері, духовного батька реформістського руху. Спостерігачі вважають, що крах ісламістського режиму вже можливий.
 
Програми Глобального консорціуму за вільний Інтернет дозволили прорвати інформаційну блокаду, надаючи народу Ірану доступ до зовнішнього світу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...