• Чадні кораблі мрії і танучі льоди Арктики

  • Субота, 2 січня 2009 року
У листопаді відправився у свій перший круїз «Oasis of the Seas» - найбільший у світі пасажирський лайнер. Союз охорони природи Німеччини (NABU - Naturschutzbund) використав це для апеляції до зростаючої індустрії круїзів про швидке і об'ємне зниження емісій її мегалайнерів. Неприпустимо високі вмісти сірки, вихлопні гази і велика кількість сажі.

«Білі кораблі мрії навіть новітніх поколінь випускають тонни чорних частинок сажі в атмосферу», - сказав федеральний директор Союзу охорони природи Ляйф Міллер. -До сьогодня пальному для кораблів у морі дозволяється викидати шкідливих речовин у тисячу разів більше, ніж пальному для вантажівок».

Учені припускають, що близько 40% потепління Арктики викликано частинками сажі. «Для круїзних пароплавств проблема сажі - незручна правда, тому що на карту поставлений імідж чистоти білих кораблів мрії», - говорить Міллер.

Шкідливість сажі для здоров'я доведена, тому її зниження важливо також і для корабельних гаваней і для узбережжя.

Особливо багато сажі виробляє тяжке паливо. З точки зору Союзу охорони природи найшвидше і технічно просте зниження сажі - перехід на дизельне корабельне паливо, яке містить мало сірки. «Таким чином, вартість одного круїзу буде на кілька євро дорожче, захист клімату та здоров'я все-таки неоціненно вище», - пояснив Оелігер.
 
В подальшому порти повинні стягувати за «внесок сажі» більш високий портовий збір, ніж з кораблів, з низьким рівнем забруднення навколишнього середовища, щоб судновласники швидше переходили на чисті технології. Це вже застосовується в Каліфорнії.

Версія німецькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...