• Адвокат Дем'янюка представляє суду докази його невинності

  • Середа, 23 лютого 2011 року
Адвокат Івана Дем'янюка представив суду докази його невинності вчора на засіданні суду в Мюнхені. Іван (Джон) Дем'янюк оголосив, що почне через два тижні голодування, якщо суд в черговий раз відхилить матеріали, які доводять його невинність. Українець за походженням, він звинувачується в нацистських злочинах в таборах смерті Треблінка і Собібор у Польщі та в причетності до вбивства близько 28000 євреїв.

До зали суду 90-річного Івана Дем'янюка ввезли на інвалідному візку, при цьому він тримав у руці табличку «1627». Саме під таким номером значиться звіт, який його адвокат Ульріх Буш просить зажадати з архівів КДБ і котрий може нібито довести невинність його підопічного.

У суді захист зачитав заяву підсудного, де той називає даний показовий судовий процес «пародією» і «політично мотивованим», в якому Німеччина судить за свої злочини «українського селянина». І. Дем 'янюк звинувачує німецький суд в «приховуванні виправдувальних доказів, фальсифікації історії, впровадженні так званих “юридичних принципів”, котрі дотепер не існували в німецькому праві, змові з обманливими прокурорами в Ізраїлі та ЗСА, та нерозсудливій байдужості до кожного аргумента».

Іван Дем'янюк був охоронцем у таборах смерті, але так звані «вахтмени» (зовнішня охорона) не були причетні безпосередньо до вбивства людей. Він був змушений працювати на німців як радянський військовополонений, говорить захист.

Вирок був призначений на 22 березня, але у зв'язку з долученими до справи новими доказами, суд, швидше за все, не встигне завершитися до цього часу. Якщо його провину доведуть, Івану Дем'янюку дадуть 15 років ув'язнення. Судовий процес у Німеччині триває з листопада 2009 року. Раніше його судили в Ізраїлі, куди він був депортований із США. Тут вирок смертної кари (1988 р.) було відмінено.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...