• З торгівлею людьми в Україні буде боротися Міжнародна організація з міграції

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 14 лютого 2008 року
Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ), агенція ООН в Україні, та «Концерн Галнафтогаз» підписали Меморандум про наміри із запобігання торгівлі людьми.

За словами Френсіса О’Доннела, координатора системи ООН в Україні, такий вид співпраці неможливо оцінити в грошовому еквіваленті. «Таке співробітництво має набагато вищу ціну», – каже О’Доннел. Цей Меморандум гарантуватиме стабільне фінансування програм протидії торгівлі людьми в Україні.

Джефрі Лабовіц, голова Представництва МОМ в Україні, зазначив, що останнім часом в Україні було зафіксовано близько 100 тисяч випадків, коли українці стали жертвами торговців людьми. Здебільшого цих людей використовують задля праці та в сексіндустрії.

Сьогодні завдяки фінансуванню Міжнародної організації з міграції в Україні працює 8 центрів допомоги жертвам торгівлі людьми. За словами Джефрі Лабовіца, українці поверталися з рабства майже з 60 країн світу.

За словами Юрія Павленка, міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, за 2007 рік було зафіксовано 359 випадків торгівлі людьми в Україні. До батьківщини у 2007 році було повернуто 370 потерпілих українців, 55 з них – неповнолітні.

Окремого бюджету на проблематику торгівлі людьми в Україні немає. Частково бюджетні кошти передбачені в різних програмах, отже назвати загальну суму коштів на вирішення цієї проблеми Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту не наважився.

За останні 8 років МОМ виділило близько 8 млн. доларів на допомогу жертвам торгівлі людьми та на програми, пов’язані із цією проблемою. Джефрі Лабовіц сподівається, що Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту також матиме фінансові можливості вирішувати проблеми торгівлі людьми в Україні.  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...