• Від мису Айя до Балаклави.Фоторепортаж

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Субота, 17 липня 2010 року
Маршрут починається з повороту від траси Севастополь - Ялта на с. Резервне. Під тінистими склепіннями листяного лісу стежка веде до західного схилу мису Айя. Ландшафт і рослинність різко змінюються. Лісові піони поступаються місцем заростям чебрецю та реліктового ялівця. Відносно невисокі гірські перевали обриваються до моря прямовисними скельними стінами.
 
Це територія ландшафтного заповідника. На сході з далека видно мис Айя, що входить в море , а на заході - Балаклавська бухта і біле місто на горизонті - Севастополь. Далі по перевалу Аскет стежка веде через урочище Аязьма до Золотого і Срібного пляжу Балаклави. Ближче до Фортечної гори на якій підносяться вежі генуезької фортеці Чембало, висота берегового хребта починає істотно знижуватися. До пляжів Балаклави можна дістатися й на катері, які відправляються за розкладом від набережної Назукіна.
 
Особливою красою відрізняється пляж Василі, розташований у Василевій балці. Маршрут до нього проходить по західній частині набережної Назукіна, далі круто вгору по дорозі повз скелі Митіліно до оглядового майданчику, з якої відкривається дивовижний вид на смарагдову бухту в оточенні червоно-коричневих скельних виступів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...