• В Україні щонайменше 4 людини вірять у Майдан

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 листопада 2007 року
Тарас Стецьків, Микола Томенко, Юрій Луценко та Володимир Філенко, польові командири, привселюдно заявили сьогодні, що щиро вірять у перемогу Майдану у 2004 році.
 
Але вони переконалися, що людям треба не тільки обрати владу, але потім її ще й контролювати.
 
Атмосферу тогочасного Майдану відтворювали хронікальні кадри, що транслювалися на моніторі. Помітивши зацікавлених журналістів, голови яких у якусь мить були повернуті до відеоматеріалу, Юрій Луценко пошуткував, що «на такі кадри дивитися на багато цікавіше ніж на їхні обличчя».  
 
Згадуючи події 2004 року, Луценко підкреслив, що ключовими поняттями, які об’єднали людей, були віра, свобода та гідність. За словами пана Юрія, тогочасна влада намагалася лишити людей саме гідності, адже «без гідності народ перетворюється в мовчазне бидло».
 
Під час промови четвертого польового командиру, пана Стецьківа, Луценко багатозначно посміхався з Володимиром Філенко, вказуючи на монітор, де пані Юлія з Ющенком в унісон з натовпом вигукували гасла Майдану. Такий радісний настрій залишився без коментарів.
 
Микола Томенко своїм виступом акцентував ту роль, яку відіграли прості люди, ризикуючи своїм життям, роботою, здоров’ям, стоячи на Майдані. Томенко зазначив, що основною помилкою влади та ЗМІ була героїзація політиків тоді, коли потрібно було героїзувати тих простих людей. Микола Томенко переконаний, що Майдан відіграв значну роль у формуванні громадянської свідомості українців. До Помаранчевої революції лише 49% українців пишалися, що вони є українцями, а після 2004 року – 67%.
 
Говорячи про сьогодення, Луценко зазначив, що найкращим подарунком людям на третю річницю Помаранчевої революції буде створення демократичної коаліції.
Чотири польових командири представляють сьогодні дві політичні сили, але «дружньо, по-братські», Томенко та Філенко представляють партію БЮТ, а пан Луценко зі Стецьківим - "Нашу Україну - Народну самооборону". І для пана Томенка були вкрай образливі рядки з одного видання, де журналіст говорить про існуючі ідеологічні розбіжності між партіями БЮТ та НУНС. Він запевнив усіх у протилежному.
 
Україна визначила своїх чотирьох польових командирів, своїх чотирьох «елементів». А хто ж той п’ятий «елемент», який спроможний буде врятувати Україну? 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...