• Тимошенко: Уряд на цей шантаж не зважатиме

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 5 березня 2008 року

  Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко каже, що українська сторона працює над поновленням переговорів з Газпромом про суперечку, яка призвела до різкого скорочення постачань російського газу в трубопроводи України.

Після засідання уряду у середу вона сказала, що Нафтогаз України та російський Газпром у телефонному режимі створюють групи для переговорів і повідомила, що незабаром сторони оголосять про залагодження конфлікту.

Ключовою вимогою української сторони пані Тимошенко назвала відмову від послуг посередників, які досі контролювали усі обсяги торгівлі газом між двома країнами.


При цьому, за словами Юлії Тимошенко, вона не проти того, щоб Росія реалізовувала газ шляхом створення постачальників, які повинні будуть одержувати відповідні ліцензії.

Раніше у середу було повідомлено, що український уряд уповноважив компанію Нафтогаз розрахуватися з боргами Росії.

Компанія Газпром скоротила постачання Україні, стверджуючи, що українська сторона винна мільйони доларів за отриманий узимку газ.

Проте Україна визнала лише частину боргу, заявивши, що інші вимоги росіян не мають документального підтвердження.

Напередодні президент Ющенко у листі до прем’єра вимагав негайного поновлення переговорів із Газпромом.

Він назвав неадекватними дії уряду Тимошенко з реалізації попередніх домовленостей президентів України та Росії, називав критично низьким рівень розрахунків за газ і висловив стурбованість відсутністю домовленостей щодо постачань газу на 2008 рік.


 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...