• Тимошенко: дорогий газ - дорогий флот

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 13 березня 2008 року

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко закликала Росію дотримуватись домовленостей про поетапне зростання цін на газ, що постачається в Україну, попри домовленість газових компаній Середньої Азії про продаж «Газпрому» газу з 2009 року за вищими, європейськими цінами.

Про це Юлія Тимошенко повідомила в інтерв'ю Reuters, перебуваючи в Брюсселі 12 березня.

Юлія Тимошенко нагадала, що раніше Росія обіцяла підвищувати ціни на газ до європейського рівня поступово - впродовж чотирьох років, починаючи з 2008 року.

"Я не хотіла б, аби ці домовленості порушувались", - сказала вона.

Прем'єр-міністр України натякнула на додаткові важелі Києва, сказавши, що між сторонами діють інші стратегічні відносини, в основу яких покладено принципи далекі від світових рівнів цін. Юлія Тимошенко як приклад навела оренду Росією військово-морської бази Чорноморського флоту на території України.

"Вони орендують величезні ділянки землі на території України, і ми дотримуємось раніше встановлених цін, попри той факт, що вартість цих ділянок зараз зовсім інша", - сказала прем'єр.

Вона не розвивала цієї теми, висловивши впевненість у досягненні компромісу, що забезпечує стабільні і передбачені постачання газу.

11 березня Юлія Тимошенко на брифінгу в Брюсселі заявила, що Україна на переговорах у Москві з газових питань має намір обговорити перехід упродовж чотирьох років на ринкові ціни на газ.

Прем'єр повідомила, що НАК «Нафтогаз України» на переговорах з «Газпромом» дано доручення обговорити концепцію довгострокових угод між Україною і Росією про постачання газу і передбачити алгоритм формування ціни. «Упродовж, наприклад, чотирьох років до ринкової», - сказала прем'єр.

Переговори Нафтобазу та Газпрому у Москві у середу завершилися безрезультатно і відновляться у четвер.

BBC

Підписатися:

Коментарі