• Столичних тварин перетворять на енергоносії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 17 липня 2008 року
Київським тваринам не страшні європейські ціни на газ. Там уже винайшли рецепт - щоби добре зігрітися взимку, треба лише частіше випорожнювати шлунок.

Енергозберігальні технології в зоопарку почали запроваджувати від парадних дверей. Гідроізолювали водойму для ібісів і заощадили на воді 120 тисяч гривень. Перший успіх надихнув до нових звершень.

Ольга Симонович, журналістка:

Новітні технології змінили підхід до тварин. Тепер це не просто слон. А найбільший у зоопарку виробник біопалива.

Досі за утилізацію продуктів життєдіяльності доводилося платити. Тепер зоокерівники підрахували: якщо витратити чверть мільйона доларів на переробну установку, то газом із фекалій можна буде зігріти третину зоопарку.

Світлана Берзіна, гендиректорка Київського зоопарку:

Продукты жизнедеятельности вот таких вот животных, которые потребляют растительную пищу в рацион и только. Они могут быть все переработаны и пущены в дело. Я считаю, что на это стоит обращать внимание не только зоопарку, но и всем другим организациям и предприятиям.

Потенціал звіринця чималий - тут живуть три з половиною тисячі тварин. Загалом Україна, за розрахунками Тимошенко, здатна виробити 20 мільярдів кубометрів біогазу. Натомість, у тіньовому уряді переконані - вітчизняні корови стільки енергоносіїв постачати фізично не в змозі. Тож урядові доведеться шукати інших джерел газоносних екскрементів, інформує СТБ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...