• Правду про Голодомор розкаже СБУ (фото)

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Понеділок, 5 листопада 2007 року
СБУ за розпорядженням Президента України здійснює додаткове вивчення Голодоморів й політичних репресій за часів радянської влади. Начальник відділу галузевого державного архіву СБУ Василь Даниленко повідомив, що за період з 1927 по 1937 р. на території України були репресовані близько 274 тис. чоловік, зокрема за один лише 1937 р. - репресовано 270 тис.
 
Значна частина архівних документів, що стосуються політичних репресій, уже розсекречена, повідомив виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час круглого столу на тему «Роль Служби безпеки України у встановленні історичної правди про Голодомор і політичних репресій за часів радянської влади» у п‘ятницю 2 листопада. З 1990 року пророблена масштабна робота з реабілітації жертв репресій. До теперішнього часу реабілітовано близько 300 тис. чоловік. «Все-таки цей процес необхідно продовжувати, оскільки учасники ОУН-УПА ще не реабілітовані», - відзначив Василь Даниленко.
 
Сьогодні в Україні тоталітаризм продовжує існувати. На підтвердження цього В. Даниленко продемонстрував фотографію, зроблену в Херсоні, на якій клумби у вигляді українського державного герба - тризуба розташовані поруч із пам'ятником Леніну.
 
Валентин Наливайченко попросив учасників круглого столу критикувати дії СБУ, пов'язані з розкриттям архівних матеріалів і політичних репресій. Левко Лук'яненко, глава Асоціації дослідників Голодоморів в Україні, зажадав від СБУ розкрити документи, що свідчать про застосування хімічної зброї над військовими УПА.  Пан Левко також наполіг на тому, щоб відомості про Голодомори були опубліковані та розповсюджені для вивчення у школах і навчальних закладах.
 
На сьогоднішній день СБУ вже розсекретила значну кількість архівних документів, разом з істориками  були опубліковані більше 100 науково документальних книг, у яких досліджується природа тоталітаризму, політичних репресій і Голодомору 1932-1933рр.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...