• Омбудсмени Польщі та України перевірили дотримання прав людини на перетині українсько-польського кордону

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 8 вересня 2007 року
У пункті пропуску «Шегині-Медика» Ніна Карпачова та Януш Кохановський у червер підписали Звернення до глав держав та урядів України та Польщі.

 6 вересня у пункті перетину українсько-польського кордону «Шегині-Медика» Західної регіональної митниці уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова та речник громадянських прав Республіки Польщі Януш Кохановський підписали Звернення до глав держав та урядів України та Республіки Польщі, в якому викладено основні шляхи вирішення проблеми щодо дотримання прав людини при перетині кордону, повідомила прес-служба Державної митної служби України.

Зокрема, вони вимагають збудувати дах над пішим переходом Шегині-Медика, пришвидшити відкриття 6 додаткових пропускних пунктів, організувати телефони довіри, де громадяни могли б дізнатися про свої права тощо.

Ознайомлення з організацією роботи митних та прикордонних служб двох країн й розмови з громадянами, що перетинають кордон – сказала Ніна Карпачова, – засвідчили необхідність здійснення додаткових термінових дій з боку державних органів України та Польщі щодо створення гідних умов для забезпечення прав людини при перетині кордону. Ця необхідність особливо актуальна напередодні приєднання Польщі з 1 січня 2008 року до Шенгенської угоди і підготовки до проведення Україною та Польщею чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.
 
Омбудсмани обох держав вирішили ввести в практику постійні спільні перевірки стану дотримання та забезпечення прав громадян під час перетину ними Державного кордону між Україною і Польщею, внести необхідні зміни і доповнення до Угоди про співробітництво в галузі захисту прав людини та громадянина між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Речником громадянських прав Республіки Польща з урахуванням вимог часу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...