• Києву загрожує техногенна катастрофа

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 26 лютого 2008 року
Міністр із питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра заявив, що стан водопровідної системи столиці може привести до техногенної катастрофи, пише видання КоммерсантЪ-Украина.

Як пише Ъ-Україна у матеріалі МНС дало сигнал про потоп, учора Шандра повідомив про результати комплексної перевірки столичної системи водопостачання, що проводилася з 11 по 22 лютого.

"Ми вкрай стурбовані станом водопровідної системи Києва. Існує реальна загроза затоплення столиці", заявив міністр. Відповідно до акту перевірки, 22% (824 км) від загальної довжини міської водогінної мережі (4064 км) необхідно негайно замінити. Зношеність основних фондів Дніпровських і Деснянської водопровідних станцій досягає 60%.

Перша черга Бортницької станції аерації (БСА) зношена на 100%. Київдержадміністрація уже визначила виконавця робіт з її реконструкції - АТ Berlinwasser International (Німеччина), однак питання фінансування не вирішується.

"Подальша експлуатація БСА може стати причиною техногенної аварії. А використання існуючих намулевих полів – привести до прориву дамби, оскільки фактичний обсяг опадів уже вдвічі перевищує проектне навантаження", повідомив Шандра.

За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуті четверо посадових осіб: головний інженер Департаменту експлуатації водного транспорту Валерій Костюк, начальник управління з експлуатації Дніпровської водопровідної станції Анатолій Фурса, начальник водопровідної станції Чоколовка Раїса Марьєва і начальник автоколони №2 Микола Волощук.

Генеральний директор Київводоканолу Ярослав Філатов заявив, що його провини в аварійному стані столичної системи водопостачання та очищення немає.

"Винуватий час. Нічого протиприродного тут немає, тому що за останні 14 років нічого не реконструювалося", сказав він. За його словами, на реконструкцію однієї лише БСА потрібно близько 60 млн євро.

Співробітники МНС розповіли, що різні розпорядження з нормалізації системи водопостачання міністерством видаються регулярно, "але користі від них жодної", тому вони вирішили винести проблему на рівень керівництва відомства.

Однак Шандра заявив, що не збирається обговорювати проблему фінансування на засіданні Кабінету міністрів.

"З огляду на кількість землі, що продається в Києві, КГГА є цілком самодостатньою,  щоб вирішити це питання", підсумував Шандра.

Нагадаємо, у березні минулого року Микола Азаров заявляв, що Україні загрожує техногенна катастрофа, якщо вона не проведе серйозні реформи.

У свою чергу, у травні 2007 року депутат Олексій Кучеренко заявив  про загрозу Києву техногенної катастрофи, коментуючи перебої з електроенергією в центрі столиці.

У вересні 2007 року екологи заявляли, що забудова в районі дамби Київського водоймища може привести до затоплення Києва і частини Східної України.

За матеріалами КоммерсантЪ-Украина

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...