• Депутати залишили себе недоторканими

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 11 березня 2008 року
Верховна Рада України не змогла ухвалити жодного із законопроектів про скасування депутатської недоторканості.

Правляча коаліція і опозиція запропонували кілька варіантів відповідних законопроектів, однак депутати навіть не спромоглися включити їх до порядку денного.

Як кажуть наші кореспонденти, наразі шанси скасувати депутатський імунітет виглядають досить примарними, оскільки навіть у коаліції ставлення до цього закону різниться.

Опозиція запропонувала ухвалення законопроекту, який би передбачав скасування недоторканості не лише депутатів парламенту та суддів, але й і президента України.

Окрім того, Партія регіонів та комуністи вважають, що проти депутата парламенту може порушуватися кримінальна справа, але він не може бути затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку суду.

Коаліція у своєму законопроекті пропонувала скасувати депутатську недоторканість окрім ситуацій, пов’язаних із їхньою політичною діяльністю – аби забезпечити свободу голосування і свободу слова для парламентаря.

Однак, жоден із законопроектів до порядку денного не потрапив. “За” включення щоразу голосувало не більше 224-ти депутатів, що дало підстави опозиції вкотре закидати опонентам нестійкість коаліції. Для звинувачень у тому, що коаліція вже не має понад 226 голосів опозиція мала іще один привід – далеко не всі представники НУНС і БЮТ є прихильниками скасування депутатського імунітету.

Одні кажуть, що це не демократична норма, яка узалежнює депутата, а дехто взагалі, приміром, Анатолій Гриценко підтримували опозицію у тому, аби недоторканість президента України також була ліквідована.

Депутатський імунітет – це конституційна норма, а значить, для її зміни необхідне голосування у 300 голосів. У нинішньому складі Верховної Ради, швидше за все, такої кількості голосів зібрати не вдасться.

Підписатися:

Коментарі