• Анатолій Гриценко: Є два варіанти вирішення долі ракетного крейсера 'Україна': утилізація або створення на його базі музею

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 12 вересня 2007 року
 
{mospagebreak} “Є два варіанти вирішення долі ракетного крейсера “Україна”: утилізація або створення на його базі музею”. Про це сьогодні повідомив Міністр оборони України Анатолій Гриценко, перебуваючи з робочою поїздкою у Миколаєві.

“Керівництво державного підприємства “Суднобудівний завод ім. 61 комунара” пропонує два варіанти: один - утилізація, але це також кошти, і є не найкращим варіантом, другий варіант – можливо, вони розраховують, що одне з морських міст, погодиться зробити з цього корабля музей і хоча б таким чином використати його позитивно”, - зазначив Анатолій Гриценко.

Як він додав, свого часу Кабінет Міністрів України ставив завдання державній компанії “Укрспецекспорт” щодо маркетингового дослідження щодо продажу ракетного крейсеру “Україна” третій стороні, але це не дало результату.

“У той же час, ми щороку на утримання “України” витрачаємо близько 5 мільйонів гривень. Він не введений і не буде введений до бойового складу Військово-Морських сил та ще й забирає ресурси від виконання інших завдань”, - підкреслив глава українського оборонного відомства.

За словами Анатолія Гриценка, у перші роки незалежності політики ухвалили рішення про добудову крейсеру, хоча вже тоді “розумним військовим” було зрозуміло, що корабель такого класу є непідйомним для країни і не потрібен для виконання тих завдань, які стоять перед українським військовим флотом.

“Страх політиків сказати тоді “ні” обернувся тим, що стало психологічною трагедією для тих, хто будував цей корабель”, - констатував Міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...