• 33 тисячі свічок засвітилися на згадку про жертв Голодомору

  • Понеділок, 26 листопада 2007 року
«В 1933 році вмерла моя сестричка..., їй було тільки 3 роки. Вона не кричала, не вередувала, а просто тихо просила поїсти...» - згадує людина, яка пережила трагедію 1932-33 років, що забрала життя мільйонів українців. У той час за колосок пшениці, зірваний у полі, людину позбавляли життя.
 
24 листопада виповнилася 75-а річниця Голодомору в Україні, штучно створеного радянським комуністичним режимом. У цей день тисячі людей зібралися на Михайлівській площі в Києві, щоб ушанувати пам'ять загиблих від голоду, згадати їхні імена й поставити на їхню честь свічки.
 
За словами істориків, штучний голод в Україні тривав 500 днів, але скільки ж мільйонів безневинних душ померло мученицькою смертю й скільки дітей не було народжено - точно не знає ніхто.
 
У церемонії вшанування пам'яті безневинних жертв Голодомору взяли участь Президент України Віктор Ющенко з родиною, мер Києва, Леонід Черновецький, Юлія Тимошенко, представники Кабінету Міністрів, громадські  й молодіжні організації, а також представники всіх областей України, і Автономної Республіки Крим.
 
«Проти нас ішло зло. Ім'я йому – геноцид. Свідома, спланована й реалізована спроба втихомирення нації. Його організатор і виконавець – тоталітарний комуністичний режим. Це – головний убивця», -  заявив Президент.
 
Президент Ющенко закликав світ визнати Голодомор 1932-33 років актом геноциду проти українського народу. Наступний рік проголошено Роком пам'яті жертв Голодомору. Віктор Ющенко заявив про необхідність очистити територію України від символів тоталітарного режиму.
 
«Всім нинішнім апологетам сталінізму я говорю прямо й твердо - ваші спроби приречені, виправдання немає й не буде, покайтеся у своїх гріхах. Це ваша моральна відповідальність перед країною й нацією», - призвав Президент України.
 
У той вечір на Михайлівській площі запалили 33 тисячі свічок з надією на те, що історія не повториться знову і не буде забута.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...