• Зимові Олімпійські ігри стартували у Ванкувері. Фоторепортаж

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 13 лютого 2010 року

У ніч на суботу, 13 лютого, у Ванкувері відбулася церемонія відкриття зимових Олімпійських Ігор - 2010.

Вперше в історії церемонія пройшла на закритій спортивній арені. Трибуни стадіону, що вміщають 60 тисяч глядачів, були вщент заповниними.

Важливою особливістю Ігор-2010 стала активна участь корінного населення Канади - так званих чотирьох корінних народностей. Їхні представники з'явилися і на арені BC Place.За традицією парад атлетів відкрила команда Греції.

Зазначимо, що делегацію збірної Грузії глядачі вітали стоячи, щоб вшанувати пам'ять саночника Нодара Кумаріташвілі. Грузинський спортсмен загинув буквально за кілька годин до початку церемонії на тренувальних заїздах в Вістлері - спортивна громадськість до цього часу знаходиться в шоці від трагедії.

Прапор України на параді учасників зимових Олімпійських ігор довірили нести саночниці Лілії Лудан.

Президент оргкомітету Ігор Джон Фурлонг і президент МОК Жак Рогге висловили свою скорботу з приводу загибелі Нодара Кумаріташвілі.

Джон Фурлонг звернувся до спортсменів, закликаючи їх стати гідним прикладом для молоді всього світу. Він підкреслив надзвичайно високе значення ігор для Канади і всіх мешканців цієї країни і оголосив про завершення естафети олімпійського вогню.

Про відкриття XXI зимових Олімпійських ігор у Ванкувері оголосила генерал-губернатор Канади Мішель Жан.

Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого грузинського спортсмена.

Право запалити Олімпійський вогонь отримали ковзанярка Катріна Мей-Доан, баскетболіст Фінікс Санс Стів Неш, лижниця Ненсі Грін і легендарний канадський хокеїст Уейн Гретцкі, який і запалив вогненну чашу на арені BC Place.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...