• Саша Коен: балерина на льоду

  • Понеділок, 7 травня 2007 року

Саша Коен, яка щойно з'явилися на міжнародних змаганнях, відразу ж привернула до себе увагу любителів фігурного катання.

Її артистизм, балетна хореографія і яскрава манера катання не тільки дозволили їй стати улюбленицею публіки у себе на батьківщині в США, але й знайти прихильників у всьому світі.

Саша (її повне ім'я Олександра Пауліна) в дитинстві займалася художньою гімнастикою, звідси і її дивовижна розтяжка. Вона трохи говорить російською, оскільки  її мати Галина (професійна балерина у минулому) родом з України, а також любить використовувати у своїх  програмах класичну музику російських композиторів.Так, її довільна програма в сезоні 2002-2003 рр. була поставлена під музику Рахманінова, в 2003-2004 рр. вона каталася під «Лебедине озеро»,  в 2004-2005 рр. вже під інший балет Чайковського - «Лускунчик», а на Олімпійських Іграх у Туріні відзначилася в короткій програмі на музику романсу «Очі чорні».Але як би не були важливі у фігурному катанні хореографія і артистизм, ще важливіша здатність спортсмена чисто і стабільно виконувати стрибкові елементи. А з цим у Саші Коен не склалося із самого початку. Часто блискуче відкатавши коротку програму, вона зривала стрибки в довільній, що й зумовило  її невдачу на шляху до заповітного «золота».

Саша Коен стала  двократною срібною призеркою в 2004 і 2005 р. і завоювала бронзову медаль у 2006 р. на чемпіонаті світу. На Олімпійських іграх у Туріні вона була  другою, обійшовши  Ірину Слуцьку, яка тоді виграла "бронзу". Багатьма це рішення суддів було розцінене як суперечливе.

Вона не брала участі в змаганнях  сезону 2006-2007 рр., проте заявила про своє бажання взяти участь у чемпіонаті світу з фігурного катання в 2009 р. і в Олімпійських Іграх у Ванкувері в 2010 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...