• Маркевич: Без Рикуна нам нудно

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 5 січня 2010 року
Головний тренер "Металіста" Мирон Маркевич про тренера збірної, стажування за кордоном і про феномен одіозного Рикуна.

Як на мене, українську збірну надалі повинен готувати український тренер, - каже Мирон Маркевич. - Адже у нього буде кращий психологічний, а не тільки мовний контакт з гравцями. «Наша людина» глибше знає можливості кожного нашого футболіста, їй не доведеться витрачати часу, щоб входити у курс справи.

Але ж у багатьох пострадянських країнах винаймають зарубіжних «коучів». У Росії – це голландець Гус Хіддінк, у Грузії працював француз Ален Жирес, в Азербайджані - німець Берті Фогтс, у Вірменії – датчанин Ян Поульсен, у Білорусі – німець Бернд Штанге…
Маркевич: "Досвід пострадянських країн, футбольні збірні яких очолювали зарубіжні фахівці, говорить не на їхню користь. Я не кажу, що іноземці - погані тренери, але в наших реаліях їм працювати значно складніше, ніж на Заході. У нас інша ментальність, у тому числі футбольна…"

Недавно ви стажувалися у знаменитому лондонському «Челсі». Там тренер – теж іноземець, і збірну Англії теж очолює «чужак» - італієць Фабіо Капелло…

Маркевич: "На Заході зовсім інша, вища, ніж у нас, футбольна культура – як у гравців, так і у тренерів. Тому всі вони легко вписуються у нові колективи. Карло Анчелотті двічі вигравав Лігу чемпіонів з «Міланом». Власник «Челсі» Роман Абрамович поставив таке ж завдання перед італійцем у своєму клубі. Анчелотті знає, як робити результат. Не виключаю, що втретє у своїй кар’єрі здобути Кубок Ліги чемпіонів йому вдасться нинішнього сезону саме з лондонським клубом".

До слова, що цікавого для своєї роботи ви запозичили в англійській столиці?
Маркевич: "Головним для мене було дізнатися, як «Челсі» будує тренувальну роботу в умовах щільного календаря, коли команді доводиться грати через кожні три дні. Кілька вправ від Анчелотті я записав у робочий блокнот, будемо застосовувати їх у підготовці «Металіста» до другого кола чемпіонату. Але багато в чому ми працюємо аналогічно до наших зарубіжних партнерів – у «Металісті», як і у «Челсі», жодне заняття не проводиться без м’яча. Час, проведений у Лондоні, підтвердив правильність обраної нами методики".

В українському футболі знову говорять про «феномен Рикуна». У гравця, якого вже всі «списали», під вашим керівництвом відкрилося друге дихання, він приносить чималу користь «Металісту». Як ви зуміли спрацюватися з цим талановитим, але слабохарактерним спортсменом? Хто для вас Рикун – футбольний унікум, «велика дитина», яка потребує особливої уваги?

Маркевич: "Стосовно «великої дитини» ви підмітили правильно. Без Рикуна нам нудно (усміхається). Скажу так: кожна особистість вимагає великого терпіння. Його повинно вистачати всім - і гравцям, і тренерам. Дай Боже, щоб Олександр ще довго радував уболівальників своєю грою".

turnir.com.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...