• Фітнес. Поради інструктора

  • Четвер, 26 квітня 2007 року

Милі пані, ви нарешті зважилися записатися у фітнес-клуб. Схвальне рішення! Перший крок на шляху до здоров'я, підтягнутої фігури, нових знайомств і гарного настрою зроблено.

Очі розбігаються від різноманіття пропонованих видів тренувань. Тут і тренажерний зал, і різноманітні групові програми - від степ-аеробіки і Пілатеса, до танців народів Африки... Як визначити, що ж підходить саме вам?

Визначтеся з метою - навіщо ви прийшли у фітнес-клуб. Як правило, пріоритетні цілі бувають такими:

- Схуднути, розвинути витривалість серцево-судинної системи. Тут вам необхідне поєднання кардіо- і силового навантаження. Всупереч поширеній думці, «сила» для схуднення дуже важлива - розробка м'язів дозволяє прискорити обмін речовин, внаслідок чого процес спалювання жиру під час кардіо-навантаження відбувається швидше. Плюс до всього це дозволяє зберегти досягнутий вами результат, та й фігура виглядає набагато кращою ніж, якби ви просто скинули вагу без роботи з м'язовою масою. Відмінно підійдуть програми, що поєднують різні види аеробіки (класична, степ і т.д.) і силові вправи на різні групи м'язів. Як правило, це 30-45 хвилин інтенсивного кардіо-навантаження, яке добре впливає на серцево-судинну систему, і 15-30 хвилин «сили», спрямованої на зміцнення основних груп м'язів. Крім групових програм, рекомендується ще відвідувати тренажерний зал. Але тут треба відзначити - ніякої самодіяльності, обов'язково радьтеся з інструктором про техніку виконання вправ на тренажерах, вагу навантаження, кількість повторів і підходів. Безграмотно підібравши собі програму в тренажерному залі, можна, щонайменше - не досягти бажаного результату, а найгірше - нашкодити собі фізично;

- Отримати заряд енергії, розвинути гнучкість. Тут відмінно підійдуть різні танцювальні класи - Latino, RNB, Hip-hop, Strip Dance, фламенко, російські народні танці, ірландські танці і т.д. і т.п. Серед такого різноманіття кожен може підібрати собі урок за смаком і темпераментом. На цих тренуваннях відмінно розробляються, крім основних, дрібні групи м'язів, про існування яких ви раніше могли й не підозрювати. Причому, в танцювальному запалі, урок пролітає настільки швидко, що ви не встигаєте подумати про втому. Тут окремо хотілося б виділити такий популярний останніми роками «Танець живота», або, як його ще називають, Belly Dance. Він припаде до смаку панночкам, які особливо цінують свою жіночність, а також володаркам пишних форм. Пластика рухів животом, стегнами, грудьми і руками просто зачаровує! Плюс до всього, що особливо важливе, Belly Dance позитивно впливає на дітородні органи жінки, зміцнюючи дрібну мускулатуру, що підтримує їх;

- Розвинути гнучкість, зміцнити м'язи, розслабитися. Фітнес-йога, Пілатес, Streich і т.п. - те, що вам потрібне. Основний акцент робиться на розтяжці і статичному навантаженні, вправи володіють помітним лікувальним ефектом, зміцнюються основні групи м'язів і дрібна мускулатура, знімається напруга. Ці заняття відмінно підходять тим, хто, через свій характер, не любить зайвої рухливості, а також жінкам у віці, які страждають від варикозного розширення вен і хвороби суглобів;

- Набути навичок самооборони, позбутися негативних емоцій, розвинути швидкість реакції. В даному випадку до ваших послуг різні види групових програм з елементами східного єдиноборства. Тобто вас не навчатимуть єдиноборству в чистому вигляді - все адаптовано під фітнес. Ви в режимі нон-стоп вивчите основні елементи і їх певні комбінації. Як правило, такі тренування відрізняються дуже високою інтенсивністю і вимагають чималої енерговіддачі.

Ну а якщо вам хочеться перепробувати всі види тренувань - будь ласка! Крім різноманітності, в цьому є ще один плюс - організм не встигає звикнути до одного виду навантаження.

Якщо ви новачок у фітнесі - почніть відвідувати заняття з 2 разів на тиждень. Запишіться в групу для початківців, щоб спершу ознайомитися з базовими кроками і правильною технікою їх виконання, після чого вже можна буде сміливо перемикатися на інтенсивніші тренування із складнішою хореографією. Не лякайтеся і не бентежтеся, якщо у вас щось не виходить. Не варто дивитися на оточуючих. Не зупиняйтеся - пробуйте!

Дотримуйтесь вказівок інструктора, і все у вас вийде - ваша мета буде досягнута!

Тетяна, інструктор з фітнесу, Нижній Новгород

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...