• 28 жовтня у Рідінгу (США) завершився перший етап серії Гран-прі з фігурного катання

  • Субота, 8 грудня 2007 року
 
У змаганнях серед чоловіків після короткої програми абсолютним лідером став Дайсуке Такахасі (Японія), срібний призер чемпіонату світу - 2007, який випередив майже на 13 пунктів свого найближчого суперника американця Евана Лайсачека.
 
Японський фігурист, який тренується під керівництвом  відомого російського хореографа-постановника  Миколи Морозова, що працює за кордоном, бездоганно виконав динамічну програму під «Лебедіне озеро» Чайковського в сучасній обробці. Цей відрив дозволив йому виграти "золото", незважаючи на два падіння у довільній програмі. Еван Лайсачек, який виграв довільну програму, зайняв друге місце, 16-річний Патрік Чань з Канаді - третє.

У парному катанні несподівану перемогу отримав  канадський дует Джесіка Дюбе і Брюс Девісон, які обіграли срібних призерів чемпіонатів світу-2007 , що вважалися фаворитами, - досвідчену китайську пару Цін Пан і Цзянь Туна, які зробили низку серйозних помилок.

Третю сходинку п'єдесталу зайняли росіяни Віра Базарова і Юрій Ларіонов, срібні призери чемпіонату світу серед юніорів цього долі. Для 21-річного Ларіонова і його 14-річної партнерки   це дебют на дорослих змаганнях.

У танцях на льоду, навпаки, обійшлося без сюрпризів. У перший день змагань після обов'язкового танцю лідерство захопили фаворити турніру Таніт Белбін і Бенджамин Агосто із США, бронзові призери чемпіонату світу цього року і срібні призери Олімпійських Ігор - 2006. На другому місці розташувався французький дует Наталі Пешала і Фабіан Бурза, на третьому - Федеріка Файелла і Массімо Скаллі з Італії. Це розташування місць залишилося незмінним   і після оригінального та довільного танців.

У змаганнях жінок, які завершували турнір, основна боротьба за «золото» розвернулася між двома чемпіонками світу - японкою Мікі Андо (2007 р.) і  американкою Кіммі Майснер (2006 р.).  Слід зазначити, що Андо, як і Такахасі тренується у Миколи Морозова. Виконавши чисто всі стрибки в короткій програмі, Андо несподівано впала на доріжці кроків, в результаті опинилася на другому місці, поступившись Майснер. Американська фігуристка в довільній   зайняла друге місце, але за сумою двох програм випередила японку. «Бронза» дісталося дебютантці на дорослих змаганнях юній Каролін Чжан із США, чемпіонці світу-2007 серед юніорів.

Традиційна серія Гран-прі з фігурного катання складається з шести етапів - Skate America, Skate Canada, Кубок Китаю, Trophee Eric Bompard у Франції, Кубок Росії і NHK Trophy в Японії.  Фінал серії  Гран-прі  цього року пройде в Туріні (Італія) 13-16 грудня.

Підсумкові результати:

Чоловіки:

   1. Дайсуке Такахасі (Японія) - 228.97
   2. Еван Лайсачек (США) - 220.08
   3. Патрік Чань (Канада) - 213.33

Пари:

   1. Джесіка Дюбе/Брюс Девісон (Канада) - 173.26
   2. Цін Пан/Цзян Тун (Китай) - 165.19
   3. Віра Базарова/Юрій Ларіонов (Росія) - 159.58

 Танці:

   1. Таніт Белбін/Бенджамін Агосто  (США) - 192.95
   2. Наталі Пешала /Фабіан Бурза (Франція) - 181.84
   3. Федеріка Файелла /Массімо Скаллі (Італія) - 172.28

Жінки:

 1. Кіммі Майснер (США) - 163.23
 2. Мікі Андо (Японія) - 161.89
 3. Каролін Чжан (США) - 153.35

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...