• Отримано докази існування фосфоричних морів

  • Вівторок, 19 вересня 2006 року
Легенди про таємниче фосфоричне море, які передаються серед моряків, на цей час отримують наукове підтвердження. Відділення метеорології Лабораторії військово-морських досліджень разом із Інститутом досліджень бухти Акваріо і Національним центром геофізичних даних міста Монтерей (Мексика) отримали супутникові знімки явища, про яке до цього моменту було відомо тільки з історій про морські плавання. Фосфоричні води описувалися як сяйво, яке простягається в усіх напрямках до горизонту.

Впродовж багатьох років це нічне явище, також відоме як «молочне море», вражало членів екіпажів кораблів своїм водночас романтичним і фантастичним виглядом. З 1915 року були повідомлення про 135 «молочних морів», велика частина з яких розташована в Індійському океані.

На знімках із супутника видно територію,  протяжністю близько 250 км і площею 15,400  кв. км неподалік від побережжя Сомалі в Індійському океані.

Згідно до теорії, запропонованої вченими для пояснення фосфоричних морів  після отримання підтвердження їх існування, вони є проявом надзвичайно колосальних колоній біолюмінесцентних бактерій, що живуть разом із водоростями.

Це припущення здобуло як прихильників, так і супротивників. Оскільки докази існування «молочних морів» були знайдені, таємниця може бути розкрита ні чим іншим, як тільки достовірністю. Схоже, що в глибинах океану приховується ще немало таємниць, які не піддаються людському поясненню.

Версія статті іспанською:

La Gran Época (Аргентина)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...