• Як нагадати місцевій владі про доброустрій: 7 прикладів проекту «Каратєль»

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 31 січня 2018 року

Команда професійних юристів ГО «Фундація 101» створила мобільний додаток  «Каратєль», за допомогою якого українці зможуть відстоювати свої права. Дивіться добірку семи прикладів доброустрою, про які можна легко нагадати місцевій владі через цей додаток.

Вся інформація, надана користувачами під час реєстрації, залишається анонімною, ГО «Фундація.101» направляє звернення місцевої влади від свого імені. Проект не є комерційним, гроші на забезпечення його роботи збирають волонтери на онлайн-платформі People's Project, розповідає «https://trustcon.com.ua/».

Приклад №1 — прибирання та вивезення сміття

Поблизу будинку на проспекті Георгія Гонгадзе 9-б встановлені шість великих контейнерів. Вони були переповнені сміттям, яке розліталося лісом, опинялося на верхівках дерев і в озері. Після звернення через додаток «Каратєль» наведення санітарного порядку тривало сім робочих днів.

Приклад №2 — відновлення брудних фасадів

Користувач із Києва побачив напис на будинку, який не тільки псував фасад, але і містив «оголошення про продаж наркотичних засобів». На 18-й робочий день повідомили, що напис перекрито фарбою.

Приклад №3 —повернення вкраденого

В Житомирі за адресою вулиця Івана Кочерги 11 із каналізаційного колодязя була знята кришка. Через це городяни повністю завалили його побутовими відходами. Щоб закрити люк, знадобилося 33 робочих дні.

Приклад №4 — вивезення обрізаних гілок дерев

Півроку на вулиці Рельєфній 18 пролежали гілки дерев. Комунальні служби міста не поспішали їх прибирати. Після звернення на прибирання знадобилося 20 робочих днів.

Приклад №5 — ремонт пошкоджених елементів доброустрою

У столичному сквері за адресою Княжий Затон, 2/30 була пошкоджена ваза для квітів. За словами киянина, «повалена і зламана клумба майже рік не ремонтується».

Як повідомили в офіційній відповіді на звернення, «елемент доброустрою пошкодили вандали». Рішенням за зверненням стало те, що залізобетонну вазу для квітів прибрали з території скверу. Пропрацювали заявку за 14 робочих днів.

Приклад №6 — заміна металевих опор

Киянин зауважив, що одна з металевих опор освітлення на проспекті Перемоги (біля будинку 80/57) перегнила в основі, а значить, будь-який сильний порив вітру міг призвести до руйнівних наслідків.

Вирішення цієї проблеми вимагало більше часу. Але ніхто не затягував розгляд ситуації, і вже другим листом через 2 тижні відзвітували, що металевий стовп зараз у належному стані.

Приклад №7 — ремонт огорож та парканів

Біля київського заводу «Більшовик» на проспекті Перемоги, 49/2 росте дуб-старожил. Його відгородили парканом-ланцюгом для його збереження.

Але місцевий житель помітив, що один з металевих стовпчиків повалено. За короткий термін все було налагоджено, і огорожу відновлено.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...