Неділя, Вер 20, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Мобільна медична організація Rides for Live рятує життя людей у важкодоступних районах (ВІДЕО)

Понеділок, 18 травня 2020 року


Крістофер Атегека втратив своїх близьких, бо до них не змогла вчасно приїхати машина швидкої допомоги. Пізніше він створив організацію Rides for Lives, яка робить медичну допомогу доступною для жителів сільських районів Уганди.

Rides for Lives — дітище молодого винахідника, підприємця та інженера Крістофера Атегеки. Крістофер народився в невеликому селищі у західній частині Уганди. Коли йому було всього сім років, він став свідком смерті своїх батьків. Осиротівши, він був змушений самотужки виховувати п'ять братів і сестер. Його брат також помер: його не встигли доставити до найближчої лікарні.

«Я втратив батьків, бо вони не змогли вчасно отримати допомогу лікаря, а також втратив брата, тому що він не зміг швидко дістатися до лікарні», — говорить Крістофер Атегека.

З надією на поліпшення свого життя Крістофер звернувся до організації Y.E.S. Uganda. Там він отримав підтримку: сім'я-спонсор із Каліфорнії надала йому притулок і оплатила навчання у приватній школі. Пізніше він вступив до Каліфорнійського університету в Берклі, де отримав ступінь бакалавра і магістра в галузі машинобудування.

Так Крістофер отримав знання і досвід, які допомогли йому створити Rides for Lives — некомерційну організацію, яка дає людям можливість отримувати своєчасну медичну допомогу:

«У мене є технічна освіта і я виріс у сільській місцевості — це ідеальне поєднання навичок для вирішення проблеми, яка стоїть перед мільйонами людей в усьому світі: проблеми важкодоступності лікарської допомоги».

Крістофер Атегека сконструював машину швидкої допомоги, на якій лікарі можуть дістатися до пацієнтів у віддалені сільські райони. Співробітники Rides for Lives створили і поширили вже більше 150 таких машин. У його компанії — більше 150 працівників.

Крістофер продовжує розробляти нові ідеї та технології для революціонізування сфери охорони здоров'я у спільнотах з низьким рівнем обслуговування. Наприклад, він використовує дрони для доставки медикаментів.

Доступ до охорони здоров'я як і раніше є серйозною проблемою у країнах Африки на південь від Сахари. В Уганді сільські громади дуже бідні, ізольовані та перебувають на відстані 10 кілометрів від будь-якого медичного закладу, тому є складнощі із транспортуванням хворих.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 99% всіх випадків материнської смертності припадає на країни, що розвиваються, і найбільше їх у сільських районах і в бідних громадах. Окрім того, 70% дітей, які померли у віці до п'яти років, могли б одужати і вижити, якби отримали своєчасну медичну допомогу.

Минулого року Крістофер Атегека був відзначений у рейтингу соціальних підприємців, яким до 30 років, — «Forbes 30 Under 30».

Окрім Rides for Lives, він розвиває ще два стартапи, також націлених на допомогу людям. Крістофер є співзасновником компанії Privail, яка розробляє методи діагностики для раннього виявлення інфекційних захворювань. Їхня мета полягає в тому, щоб створити прості та доступні тести, які дозволять пацієнтам отримати своєчасне лікування. Він також заснував фонд New Focus Africa, який допомагає африканським підприємцям створювати якісну продукцію і дає їм необхідну підтримку, щоб забезпечити високий шанс на успіх.

Так Крістофер Атегека використовує уроки, які піднесло йому життя у ранньому віці, допомагаючи долати труднощі іншим людям.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Усі діти можуть добре вчитися у школі: надихаючий приклад репетитора з Нідерландів

У Данії літніх людей безкоштовно катають на велорикшах — рух «Велоспорт без віку»

Comments   

загрузка...