• Зі світла навчились робити матерію

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 березня 2016 року

Те, що раніше здавалося зовсім неможливим, було втілене в життя, причому випадково: у крихітному офісі за чашечками кави фахівці з фізичної лабораторії Імперського коледжу Лондона та заїжджий колега з Інституту ядерної фізики ім. Макса Планка знайшли спосіб, як перетворити світло на матерію.

Ідея перетворення світла на матерію виникла ще в 1934 році у фізиків Брайта і Віллера, але протягом наступних 80 років це здавалось абсолютно нездійсненним на практиці. Втілення такої ідеї вимагало складної операції з мікрочастинками: потрібно було поєднати 2 фотони, внаслідок чого утворився б електрон та позитрон.

Знайти спосіб втілити сміливу ідею в життя вдалось лише за один день — науковці працювали над питаннями, що не були пов’язані з термоядерними енергіями, аж раптом зрозуміли, що їхню розробку можна використати, щоб втілити в життя теорію Брайта-Віллера.

Для здійснення цього фізикам потрібен буде колайдер, який працює з фотонами, — технологія, яка вже існує.

Здійснення експерименту із перетворення світла на матерію не тільки дозволить прояснити незрозумілі дотепер явища у сфері взаємодії світла та матерії, а навіть допоможе відтворити процес, який відбувався у перші 100 секунд після Великого вибуху.


Читайте також:
Нова розробка дозволить медикам не зашивати, а склеювати рани

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...