П'ятниця, Тра 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені зі Швейцарії створили роботизованого вугра, який знаходить джерело забруднення води (ВІДЕО)

Субота, 16 травня 2020 року

Вчені зі Швейцарії створили роботизованого вугра, який здатний переміщатися у воді та знаходити джерело її забруднення. При цьому він не порушує середовище проживання водних мешканців і безпечний для них.

Творцями робо-вугра Envirobot стали вчені з дослідницького інституту EPFL, розповідає Springwise. Робот оснащений хімічними, фізичними і біологічними датчиками, які вбудовані в його майже 1,5-метрову конструкцію. Сенсори вимірюють температуру води і міру забрудненості в різних місцях та в режимі реального часу передають дані у комп'ютер.

Робот складається з безлічі модулів, кожен з яких містить невеликий електричний двигун, що дозволяє йому плавно переміщатися по воді, як справжній вугор. Модульна конструкція також дозволяє інженерам змінювати конструкцію і за необхідністю змінювати довжину.

«Вугор» може плавати в забрудненій воді і знаходити джерело забруднення, рухаючись при цьому самостійно або за дистанційним управлінням. Під час випробування в Женевському озері було встановлено, що робот також може створювати мапи провідності і температури води.

Деякі з модулів містять датчики провідності і температури, а в інших є крихітні камери, які наповнюються водою, коли робот плаває. Ці камери містять мініатюрні біологічні датчики, в яких знаходяться бактерії, невеликі ракоподібні або клітини риб.

Датчики працюють, спостерігаючи, як ці організми реагують під час контакту з водою, вказуючи на наявність певних ключових забруднювачів і рівень токсичності води. Нещодавнє випробування включало моделювання забруднення води шляхом розсіювання солі в невеликому районі озера недалеко від берега, що призвело до зміни провідності води.

Потім дослідники дали роботу поплавати в забрудненій області, і він успішно показав зміни провідності і створив температурну мапу. Кінцева мета полягає в тому, щоб робот міг виявляти важкі метали, такі як ртуть.

Проект Envirobot фінансується Швейцарською програмою NanoTera.

Ще недавно в Швейцарії була катастрофічна ситуація з забрудненістю води. Але їй вдалося запобігти екологічній катастрофі.

Comments   

загрузка...