• Новий пристрій дезінфікує воду всього за 20 хвилин!

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Понеділок, 10 квітня 2017 року

Дослідники зі Стенфордського університету і Національної прискорювальної лабораторії SLAC створили крихітний пристрій, що дозволяє швидко й легко дезінфікувати воду, що особливо актуально для екологічно проблемних регіонів світу.

В усьому світі 663 мільйони осіб відчувають нестачу чистої питної води. На жаль, дезінфекція забрудненої води є часто складним, дорогим і часовитратним процесом. Наприклад, дезінфекція води ультрафіолетовими променями може тривати до 48 годин, що обмежує кількість води, яку можна обробити. Новий пристрій від дослідників зі Стенфордського університету і Національної прискорювальної лабораторії SLAC вирішує цю проблему: маленький чорний прямокутник дезінфікує воду за 20 хвилин, використовуючи при цьому сонячне світло.

Пристрій виглядає просто як шмат чорного скла, але насправді він вкритий наноструктурованим дисульфідом молібдену. Тонкі пластини згруповані навкіс так, що їхні лабіринтоподібні краї контактують з водою. Коли прямокутник кладуть у воду і потім виставляють на сонце, він вступає в реакцію із сонячним світлом і водою, утворюючи перекис водню та інші антибактеріальні хімічні речовини. Незабаром хімікати розсіюються, залишаючи кристально чисту воду.

Такий результат досягається за рахунок наявності дисульфіду молібдену — фотокаталізатора, який вивільняє електрони, що викликають хімічні реакції в воді. Будучи перспективною новою розробкою, цей пристрій все ж лише дезінфікує, але не фільтрує воду. Тому промислові забруднювачі все ще залишаються джерелом занепокоєння в різних регіонах світу. Винахід вимагає додаткових досліджень, перш ніж його можна буде широко використовувати, адже поки що не зовсім зрозуміло, які саме штами бактерій можуть бути знищені таким способом.

За матеріалами: inhabitat.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...