• Знову «Аліса в країні чудес» або «Ласкаво просимо в кошмарний сон!»

  • Четвер, 10 червня 2010 року
Щоб переконатися в тому, наскільки відповідають дійсності ті чи інші дуже суперечливі відгуки про фільм, я теж вирішила стрибнути в знамениту кролячу нору Джойса Керролла і потрапити в Задзеркалля, на цей раз в інтерпретації творця «Труп нареченої» Тіма Бертона.

Уже сам початок картини не віщує нічого доброго - замучена вічними кошмарами, болісно бліда Аліса відправляється на вечірку на честь своїх заручин. Глядач ще не здогадується, наскільки страшний підземний світ, а й реальне навколишнє середовище Аліси - починаючи з тітки Імоген, з її маревними фантазіями, і закінчуючи нареченим дівчини, з його запорами, - немов проекція потойбічних монстрів на землі.

Отже, намагаючись відкласти на якийсь час прийняття неприємного рішення про заміжжя, Аліса слідує за Білим Кроликом і провалюється в його нору. Далі йде моторошний і лякливий шлях Аліси за її ж власним кошмаром, збільшуючись і зменшуючись в розмірах по ходу дії.

Адже необхідно добути чарівний меч, щоб допомогти перемогти Білій Королеві в битві з Червоною Королевою за титул старшої та монаршої.

Серед непропорційних, потворних мутантів - мешканців Задзеркалля, єдиний більш-менш привабливий персонаж - Чеширський Кіт з блискучими зеленими очима, та й то, привабливий він тільки до тих пір, поки не відкриває рота. Одним словом - божевільний будинок з гідним виконанням танцю «Жига-Дрига» у завершенні.

Одне можу сказати однозначно - якщо вам дорогоцінне здоров'я вашої дитини, на показ фільму у форматі 3D з собою його не беріть. Дитяча психіка зовсім не для таких видовищ. І взагалі, весь цей сюрреалістичний і дивний світ зможуть оцінити лише справжні шанувальники Тіма Бертона.

У візуальному сенсі картина просто шедевр, і чим далі дивилася, тим більше переймалася на поверхневий погляд безглуздям, що відбувається на екрані. Все ясніше простежувався задум автора картини.

Місцями чудовий, але явно схиблений Капелюшник, ставить запитання: «Що спільного у ворони й письмового столу?» Лише наприкінці слідує цілком вичерпна відповідь: «Поняття не маю!»

Якщо ми задамося питанням: «Про що цей фільм?», То тут, мабуть, все ясно: «Про те, що важливо знайти сміливість!» Іноді, щоб розібратися в реальному житті, необхідно навести порядок у своїх найстрашніших снах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...