• Режисер «Аватара» Джеймс Кемерон закликає з'єднатися з природою

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    Четвер, 13 травня 2010 року
Після виступу перед вдячною аудиторією, яка зібралася на мітингу про небезпеку зміни клімату на Дні Землі у Вашингтоні в кінці минулого місяця, Джеймс Кемерон поділився з кореспондентами «Великої Епохи» ключем успіху своїх картин «Титанік» і «Аватар», і про те, як вони співвідносяться з темою мітингу.

«Як у «Аватара», так і у «Титаніка» є певні схожі речі, – сказав пан Кемерон. – Наприклад, це дві хороші історії, обидві представляють сильні особистості, і обидва фільми емоційно впливають на глядачів».

«У кожному з фільмів висловлено занепокоєння майбутнім природи, – пояснив пан Кемерон. «Титанік» став метафорою руйнування миру та соціальної системи; «Аватар» представляє землю як планету, що гине і звертається до людей, які ближчі до природи і один до одного».

«Успіх «Аватара» річ цікава, – продовжив пан Кемерон. – Я думаю, це не стільки говорить про здатність картини змінити свідомість людини, скільки про здатність фільму звернутися до того, що людина думає на рівні підсвідомості».

«На інтелектуальному рівні ми заперечуємо стан планети, – запевняє пан Кемерон, – але, на підсвідомому рівні ми знаємо істину. І істина полягає у тому, що ми повинні більш дбайливо ставитися до природи, дотримуватися її територіального кордону і не доводити її до межі. Нам необхідно якесь колективне прозріння в цьому питанні».

«Успіху картини сприяли і різноманітні культурні впливи, – зазначив Джеймс Кемерон. – Я виявив, що всякий раз, коли я в картину додаю щось з інших культур світу, люди відчувають свою причетність до фільму. Мені здається, Голівуд повинен зробити деякі висновки з цього ».

І елемент своєчасності також не маловажний компонент секретного соусу фільму. «Люди досить зацікавлені в природі, щоб піти подивитися на її красу, – сказав він, додаючи, що подібний досвід змінює особистість і зміцнює його усвідомлення мети. Міське навколишнє середовище, як місце проживання, обмежене. «Людям необхідно виходити з нього. Людині необхідно з'єднатися з природою. Я думаю, разом як суспільство, ми живемо в дефіциті природи. Люди повинні усвідомити, що втрачено, їм необхідно проявити відчуття відповідальності».

«В першу чергу це треба реалізувати на рівні особистості, підняти норми моралі у дітей. Знову об'єднатися з системою моральних цінностей», – сказав на закінчення пан Кемерон.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...