• «Однокласники» тридцять років по тому

  • Понеділок, 13 вересня 2010 року
Колись давно баскетбольний тренер на прізвисько «Сирена» зібрав їх у єдину команду, здатну перемагати. Тепер, через тридцять років, похорони все того ж тренера звели їх знову разом. Якими вони стали, однокласники?

Вони приїхали хто з дружиною та дітьми і з тещею на додачу, хто з подругою, хто з собакою, а хто і поодинці – в кого як склалося життя. Влаштувавшись у будинку біля озера, вся компанія весело проводить час, згадуючи старі часи.

Автори картини спробували створити комедію з трохи ностальгічною ноткою про час, що стрімко летить і що молодість проходе, про мрії юності і не настільки рожеву реальність. Про те, як важливо, що у людини є друзі на яких можна покластися в скрутну хвилину. І хто знає, може, вже не молоді однокласники разом, як і раніше команда, яка здатна перемагати.

Трохи ліричну лінію добре утримує один з виконавців головних ролей і співавтор сценарію Адам Сендлер, завдяки цьому образу фільм став більш-менш прийнятний. Але, говорячи про сценарій, те що відбувається в кінострічці більше нагадує гумористичне шоу, а жарти – деякі досить смішні, деякі – зовсім ні.

Напевно, тому, хто хоч раз бачив чудові, трохи сумні комедії Ельдара Рязанова чи Леоніда Гайдая, важко догодити, але мені все ж незрозуміло, чому майже всі жарти на тему нижче пояса? І чому автори сценарію думають, що коли хтось кудись падає або на нього щось звалюється, то це смішно?

Крім відомого коміка Адама Сендлера в картині знялися не менш відомі Сальма Хайєк, Кевін Джеймс, Девід Спейд, Кріс Рок з «Смертельної зброї» і «Чоловік за викликом» Роб Шнайдер.

Сама задумка кінострічки режисера Денніса Дугана начебто і непогана – є порівняння нинішньої молоді і тієї, яка була 30 років тому, є усвідомлення важливості істинних цінностей, таких, як родина і дружба, ось тільки жартують якось занадто багато і в основному не смішно.

Сальма Хайєк, розповідаючи про створення картини, зазначила, що їм усім було дуже весело. Охоче вірю, але, сидячи у глядацькій залі і спостерігаючи за всім з боку, я зовсім не веселилася, як хотілося б. Хай би вже американці знімали свої бойовики, це їм вдається набагато краще.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...