• Кіноогляд: «Корінь усього зла»

  • П'ятниця, 26 лютого 2010 року
У психологічному трилері Стіва Андерсона вся справа в грошах: хтось, заглушивши совість, готовий насолоджуватися тим, що дісталося йому дуже легко; хтось вважає своїм навіть те, що зовсім йому не належить, і готовий позбавити інших життя за кожен цент.

Безробітному Сему казково пощастило - на його старий пікап з повітряного моста впала валіза, повна грошей. Недовго їх із молодою дружиною Леслі мучила совість, адже їм так сильно потрібні були гроші. Молоді вирішують залишити собі всю суму в 625 731 долар і пожити, нарешті, собі на втіху. 74 тисячі з гаком вивітрюються непомітно ...

Оскільки подружжя не відчуває небезпеки і скрізь розплачується готівкою, бандитові Пайку, який вкрадені в банку гроші вважає своїми, не складає труднощів їх вистежити. Лише поступово, зовсім поволі до Сема і Леслі починає доходити сувора дійсність: повернути доведеться всю суму до останнього цента, але якою ціною?

Фільм слід було б використовувати у вигляді навчального посібника під гаслом: «Руки геть від чужого!» Здається це подіяло б куди тверезіше, ніж нудні моралі про те, що не слід брати те, що тобі  не належить.
Автор сценарію і режисер Стів Андерсон проявив себе, як справжній професіонал. Сюжет простий, але розроблений майстерно. Залишається лише дивуватися з явного парадоксу: деяким режисерам вдається занапастити надзвичайно цікавий матеріал, а деякі, як у цьому випадку Андерсон, навіть із простої сюжетної лінії створюють захоплюючий твір.

Події розвиваються, постійно нарощуючи напругу, аж до того, коли стає вже важко дивитися, і ти з нетерпінням чекаєш розв'язки, якою б вона не була. Кожен епізод обґрунтований і ніби підштовхує наступну дію.

У ролі педантичного бандита Пайка, який вміє рахувати гроші, Шон Бін. Треба сказати, що, граючи негідників, він навіть переконливіший, ніж у трилогії про «Володаря кілець». Кріс Хемсворд у ролі Сема теж чудово зрозумів свого героя і зміг яскраво передати цей образ глядачеві. Трохи непереконливий і місцями незрозумілий образ Леслі у виконанні Вікторії Профета.

Перед нами постає якась ланцюгова реакція: один ганебний вчинок спричиняє за собою наступний, і стає гранично ясно, що всіх задіяних осіб чекають неминучі наслідки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...