• Кіану Рівз і спогади про «Матрицю»

  • Субота, 20 лютого 2010 року

Все, що пов'язано з трилогією фільмів про матрицю, в якій вічним сном заснуло людство, яскравою сторінкою записано не тільки в історії світового кінематографа, а й у житті виконавця головної ролі Кіану Рівза - це були часи "Матриці".

Коли брати Енді і Ларрі Вачовські звернулися до графічного роману-коміксу, вони це зробили через любов до жанру фантастики і ще тому, що були просто одержимі спецефектами. Тут вже вони змогли розвернутися по-справжньому і показати, яке сьогодні, тобто, у 1999 році, має бути справжнє кіно.

Але існувало одне важко здійсненне завдання, де у Голівуді, цьому місті мрій, знайти кого-небудь настільки безрозсудного і божевільного, щоб погодився зробити те, що вони накреслили у сценарії, ну, і трошки більше.

Єдиною підходящою кандидатурою їм здався Кіану Рівз - актор з мотоциклом і гітарою, який, не дивлячись на свій цілком зоряний статус, не мав навіть дорогого особняка в Беверлі-Хіллз, нехтує пресою і з байдужістю ставиться до думки громадськості про нього.

Бувши великим шанувальником коміксів і кун-фу, Рівз зацікавився цим проектом. Не зупинило його й те, що по фільму головний герой повинен володіти винятковою майстерністю і спритністю, а від нього це зажадало чотири місяці фізично підготовчих виснажливих тренувань.

Кіану Рівз із якоюсь приреченістю в голосі згадує зйомки першого фільму «Матриці»: «Нила стара травма шиї, я відчував постійні головні болі, ломило спину, бували моменти, коли мені здавалося, що моє тіло роздроблено на дрібні шматочки, і тільки оболонка шкіри не дає йому розсипатися на шматки».Ще довгі роки після закінчення зйомок трилогії актор Кіану Рівз продовжував заліковувати травми придбані в роботі над першим фільмом. Тоді, у 1999, йому хотілося самому виконувати по можливості більше трюків, каскадери робили лише 10% всіх трюків.

Актор допускає думку, що побої від поєдинків кун-фу ніколи повністю не залікуються. Кіану згадує, як у той час, після шестигодинних тренувань, лежав у ванні з льодом, щоб угамувати біль, а вночі намагався не плакати. Ще довго після завершення зйомок втома не відступала, а всередині зберігалася певна напруга, що невблаганно молила: «Витримати, витримати...»

Але іншим акторам діставалися травми і важчі: Керрі-Енн Мосс поранила ногу, а Хьюго Уівінгу, виконуючому роль агента Сміта, довелося просвердлити в стегні діру, щоб стікала накопичувана рідина.

Але проте перший фільм «Матриця» ураганом пронісся по кінотеатрам світу, перетворивши всіх його творців у щось на зразок супергероїв. Як тільки його не називали захоплені ЗМІ - супербойовик, суперхіт, культова картина, і т.п. 
Фільм поклав край тому шляху, по якому до того часу йшло кіно, далі все можливо лише за допомогою комп'ютера. Якщо в першому фільмі робота з комп'ютером перебувала на ембріональній стадії, то в двох наступних картинах на екрані змогло з'явитися все те, що було задумано. Але всі ми знаємо, яких висот в цьому сьогодні домігся Джеймс Кемерон зі своїм «Аватаром».

Кіану Рівз, відомий всьому Голівуду своєю щедрістю, пожертвував 38 мільйонів доларів, щоб врятувати дві наступні частини трилогії. Проект практично перебував під загрозою зриву, але Кіану Рівз, по-справжньому захопився цим проектом і захоплений дорогими спецефектами, вирішив вкласти частину заробленого їм гонорару в наступні два фільми.

«Гроші - останнє, про що я думаю. Я і так можу прожити пару сотень років на зароблене мною раніше», - прокоментував своє рішення Рівз.

Результат довгоочікуваних продовжень легендарної «Матриці» - нагорода «Золота малина» за найгіршу режисерську роботу братам Вачовські у фільмі «Матриця: Перезавантаження». Третя частина «Матриця: Революція» з'явилася серед п'ятдесяти картин, визнаних гіршими фільмами десятиліття.

Зате слави і нагород вдосталь зібрав перший фільм «Матриця», що вийшов на екрани і завоював серця глядачів у 1999. На цьому б і зупинитися... Але, напевно, всі засновники і учасники проекту трохи божевільні, як і самі їхні творіння. Може бути, саме за це ми його і любимо.

Епопея зі зйомками «Матриці» перегорнула важливу сторінку в житті чудового актора Кіану Рівза. Тепер він більше знімається в невеликих проектах. В інтерв'ю на Берлінському кінофестивалі Рівз із характерною для нього прямотою сказав: «Так, я намагаюся триматися в стороні від гучних подій, просто робити свою роботу і зайвий раз не світитися. Коли тебе переслідують фотографи, що лізуть в приватне життя... Хіба є ті, кому це подобається?»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...