• «Яскрава зірка» Джейн Кемпіон

  • Четвер, 8 липня 2010 року
Британський поет XIX століття Джон Кітс вважав себе невдахою. Нині він визнаний одним із найвидатніших поетів-романтиків. Міс Фанні Брон стала яскравою зіркою останніх років його життя...

Картина режисера Джейн Кемпіона розповідає про останні три роки життя юного поета, який помер від сухот у віці 25 років. Але ці останні роки були осяяні світлом першого в його житті романтичного захоплення, ніжної і відданої прихильності до Фанні, чиєї руки він не наважувався просити через своє безнадійне становище, не маючи ні житла, ні прибутку.

Весь фільм пронизаний поезією тоді ще не визнаного Джона Кітса, це як ода поету. І наскільки ж різною буває поезія! Деякі вірші пропонують тобі заглянути у потаємні куточки душі незнайомої людини, в той час як поезія Джона Кітса не ображає непотрібною інтимністю.
Звучання віршів поета пестить слух і наповнює душу тишею. Це щось настільки ліричне і піднесене, немов легке порхання метелика. Який прекрасний склад для опису звичайних речей! Кемпіон дуже тонко, немов сплела життя Кітса з його поезією в одне ціле.

Видатний австралійський режисер Джейн Кемпіон після деякої перерви знову повернулася до жанру мелодрами, створивши наповнену витончених відчуттів і візуально прекрасну картину. І хто ж не пам'ятає її чудову кінострічку «Піаніно», що викликала хвилю захвату на Канському кінофестивалі в 1993 році?

Любовна драма вийшла зворушлива - ніяких пристрастей, лише вириває серце з грудей біль. Головна героїня у фільмі говорить: «Любов така мука, що померти можна. Більше ніколи не буду над цим сміятися». І всю цю біль упереміш із надією, що майбутнє все ж таки можливо, творцям картини вдалося передати глядачеві.

У цьому, звичайно, й заслуга акторів, які зуміли піднести образи, так органічно влилися в середовище англійського села з його полянами квітів і неквапливим плином життя. У головних ролях знялися Еббі Корніш, відома за фільмами «Хороший рік» і «Золотий вік», і Бен Уішоу, який зіграв головну роль у фільмі «Парфумер: Історія одного вбивці». У ролі молодшого брата Фанні Семьюел бачимо і вельми змужнілого хлопця Сема з фільму «Реальне кохання» Томаса Броді Сенгстера.

Після перегляду картини я мимоволі задумалася, якими різними можуть бути кінострічки одного жанру! Це зовсім не розважальний фільм, живопис воістину народжує в душі тишу.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...