• Берлінський «Золотий ведмідь» дістався картині «Мед», «Срібний ведмідь» - Поланскі

  • Субота, 27 лютого 2010 року
Головний приз 60-го Берлінського фестивалю фільмів «Золотий ведмідь» був присуджений фільму турецького режисера Семіха Капланоглу «Мед». Почесне звання кращого режисера і «Срібний ведмідь» за картину «Безіменний автор» дістався французькому режисерові Роману Поланскі.

«Мед» - третя частина трилогії «Яйце», «Молоко», «Мед» турецького кінорежисера Капланоглу, який народився у 1963 році. За свій дебют з картиною «Далеко від дому» він на міжнародному кінофестивалі в Сінгапурі був удостоєний звання «Кращий режисер». Світова прем'єра фільму «Падіння ангела» відбулася на міжнародному фестивалі фільмів у Берліні, у Стамбулі фільм отримав приз FIPRESCI. За словами самого режисера, створення фільмів для нього суто метафізичний та філософський процес.

Поланскі, у свою чергу, закінчив свою картину, вже перебуваючи у в'язниці в Швейцарії, а також під домашнім арештом на гірськолижному курорті, де він очікує рішення швейцарського суду про видворення його в США у зв'язку з розпочатою у 1977 і незакінченою кримінальною справою.

Grand Prix журі та «Срібного ведмедя» отримав фільм Флоріна Сербана «Хочу свистіти - буду свистіти», який розповідає про хлопчаків у виправній колонії. Цей фільм удостоєний призу і засновника фестивалю Альфреда Бауера за інноваційну творчість.

Почесного звання кращої актриси була удостоєна японська актриса Шінобу Терадзіма за роль у фільмі Кодзі Вакамацу «Кровопивця».

У свою чергу, «Срібний ведмідь» за кращу чоловічу роль був присуджений двом акторам із картини Олексія Попогребського «Як я провів це літо» - Георгію Добригіну та Сергію Пускепалісу. Це психологічний трилер, що розповідає про двох чоловіків на полярній станції в Арктиці, які сподівалися незабаром вирушити додому, але очікуване судно так і не приходить.
«Срібний ведмідь» за кращий сценарій дістався фільму, який відкрив Берлініаду - картині китайського режисера Кванан Вана «Разом порізно».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...