• Значення світла свічок у Хануці і Різдві

  • Понеділок, 6 лютого 2006 року

Цього року Ханука, єврейське свято Вогнів, почалося в день Різдва, на заході сонця. Світло має велике значення як у християнстві, так і в іудаїзмі. Що ж воно символізує?

У традиційних єврейських родинах, святкуючи Хануку, запалюють семисвічники, які на івриті називаються Ханукайя. 2200 років тому грецькі царі правили Іудеєю, землею, де жили євреї. Греко-сирійський цар Антіох Епіфан заборонив єврейському народові молитися їхньому Богові, дотримуватися традицій і вивчати Тору. Антіох примушував євреїв почитати грецьких богів. Він наказав поставити статую Зевса в давньому храмі в Єрусалимі.

У відповідь на ці переслідування, Іуда Маккавей і його чотири брати організували групу спротиву, відому як Маккавеї, яка боролися з утисками. За легендою, коли Маккавеї ввійшли до священного храму, вони побачили, що греко-сирійці зіпсували олію, яка використовується для семисвічника. Був тільки один чан з очищеною олією – цього вистачало лише на один день. Потрібно було не менше тижня, щоб виготовити очищену олію. І тоді сталося диво. Маккавеї запалили семисвічник, і він горів не один, а цілих вісім днів. За цей час вони встигли приготувати нову олію. Через це семисвічники Хануки мають вісім свічок (не враховуючи Шамаш - свічки, яка використовується для того, щоб запалити інші). І саме тому Хануку святкують вісім днів.

В Ірландії під час введення англійських законів католицтво було заборонене. Коли католицькі родини хотіли дати знак священникові, що він, не наражаючись на небезпеку, може прийти в будинок і провести святкову месу, вони ставили у вікні запалену свічу. Таким чином, різдвяні свічки – це безмовна шана людям усіх вір, які під загрозою переслідувань залишалися вірними своїм релігійним переконанням.

Отець Джон Маккарті з церкви Св. Патріка сказав, що хоча в наші дні Різдво стало комерціалізованим, світло свічок має велике значення для цього свята – вони символізують Ісуса Христа як сина Бога і світло світу.

”Ісус ототожнював себе із світлом світу, - говорить Маккарті і пропонує прочитати Євангеліє від Іоанна 1:4, - У Ньому було життя, і життя було світло людей”.

Бетті Хантер, колишній священик Нової християнської громади, говорить: “Світло, про яке говорив Ісус, було світлом внутрішньої мудрості, принесеної Ісусом у наш світ, духовним усвідомленням у кожному з нас, і це не має ніякого відношення до зовнішніх символів, які тепер асоціюються з Різдвом”.

Лорі Хар-Ель. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...