• Вражаючий виступ «Божественна Велич»

  • Четвер, 30 листопада 2006 року
НЬЮ-ЙОРК. Відкривається брама в піднебесну. Небесні істоти в традиційних китайських нарядах парами спускаються на землю, щоб нагородити своєю присутністю людство. Це був один із перших номерів, які відкривали програму «Божественна Велич», організовану телебаченням ”Нова Династія Тан” (New Tang Dynasty TV). Попередній перегляд програми, яка є частиною щорічного китайського новорічного Гала-концерту, відбувся 29 жовтня.

На відміну від більшості бродвейських постановок, постановки ”Нової Династії Тан” не дотримуються одного сюжету, натомість вони складаються з різних танцювальних і вокальних номерів, а також гри на музичних інструментах. В основу кожного номера закладений свій сюжет.

Професійна майстерність танцюристів та їхня хореографія прекрасні. У «Монгольському танці з чашами» юні дівчатка, одягнені в костюми північних жителів рівнин, стрибають, кружляють і виконують трюки в монгольських танцювальних традиціях, утримуючи при цьому на голові по три чаші.

Інша блискуча постановка – «Цвітіння слив», в якій танцівниці використовують китайські віяла, що легко повертаються, зображаючи життя квітки сливи. Ці квіти – одні з найбільш улюблених китайцями, тому що вони можуть розпускатися під час холодної зими. Найяскравішим номером став «Танець дракона», в якому десять чоловіків управляють тілом неонового дракона, який звивається, кружляючи й танцюючи на сцені.

Деякі музичні номери стали вже популярними. Наприклад, дует на цитрі, в якому два інструменти представляють голоси двох феніксів, що злітають у піднебессі, і соло на ерху (двострунна віолончель), під назвою «Доля», що продемонструвало, як один інструмент може заповнити зал чарівливим звуком.

Концерт триває й стає ясно, що номери програми представляють набагато більшу картину, ніж просто оповідають про окремо взяті сюжети. Публіку знайомлять (усього лише за дві години, не рахуючи перерви) з Китаєм, китайською культурою, її історією, фольклором, міфами й легендами. Розповідають, ким були китайці і ким вони стали, а також показують, ким ще не пізно стати.  

Це чудове видовище. Деякі цікаві постановки були представлені в «оперних танцях», що розповідають міфи й легенди з китайської історії. Це легенда «Коли очі лева стають червоними». Вона розповідає, як завдяки співчуттю однієї жінки було врятовано село. Інше оповідання – «Шлях Дао» – про пошуки молодою людиною Даоського вчителі, і ще відома всім історія про відважну дівчину Мулан.

У виступі були також номери, які звертали увагу на проблеми сучасного Китаю. Наприклад, номер «Мрія дитини», яка показує страждання безневинної дитини від репресій, а також пісня у виконанні Бай Сюе «Туга за будинком», в якій вона сподівається на нове відродження її землі і народу.

Кожен окремий номер просочений китайською культурою. Багато що з декорацій схоже на традиційний китайський живопис тушшю і фарбами. Прекрасний ефект був досягнутий за допомогою спецефектів, таких як снігопад у китайському пейзажі «Розквіт слив» або зображення Даоського вчителя та його учня, які летять на японських журавлях.

Журнал Billboard зарахував Гала-концерт ”Нової Династії Тан” (ТБ НДТ) до одних із 10 найпопулярніших шоу лютого 2006 року. Програми «Божественна Велич», «Чудеса свят» і «Захоплюючий китайський Новий рік» прекрасні і пропонують глядачам незабутні враження.

The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...