• Весільні традиції Швеції

  • Вівторок, 15 вересня 2009 року

Весілля сьогодні в Швеції може бути невеликим, для близьких людей в церкві або в іншому місці, яке вибере пара. Але може бути і велика весільна церемонія. Деякі пари навіть тікають на віддалений тропічний острів, і багато пар сходяться до реєстрації.

Більшість з наречених сьогодні віддають перевагу білому платтю, але є також деякі, хто вибирає різні кольори і стилі.

Традиційне плаття - чорне, воно використовувалося для свят і особливих випадків, проте для весілля плаття красиво прикрашається шовковими шалями, гірляндами квітів, мереживами ручної роботи, намистами, перлами і кольоровими стрічками, зробленими з шовку. Вінець був часто прикрашений гірляндою з мирта. Весільна фата - білого кольору.

Існує звичай, що перед весіллям пара йде до фотографа зробити знімки і потім в церкву, яка часто прикрашена квітами і в літній час також гілками берези.

Після весільної церемонії гості збираються біля церкви побажати щастя, кидаючи на пару зерна рису.

Часто пара потім віддаляється в певне місце, де для неї тримають вишуканий автомобіль або це може бути навіть карета з конем.

Протягом весільного обіду шведи разом співають пісні між тостами і промовами. Танці починаються після обіду, і першими їх починають наречені. Пара танцює вальс.

Після весільної ночі дружина отримує подарунок, що зветься в Швеції «morgongåva» і дослівно означає «вранішній подарунок». У старі часи чоловік, який мав кошти, дарував що-небудь коштовне. Подарунок використовувався як вид страховки для жінки, якщо що-небудь трапиться з її чоловіком. В даний час зазвичай дарують коштовності, і не всі слідують цій традиції.

У шведів також є різні прикмети про одруження:

«Якщо наречена носить срібну монету в своїй туфлі, у них ніколи не бракуватиме грошей у будинку».

«Дощ або сніг у весільний день означає, що пара стане багатою».

Шведи також мають традицію носити що-небудь старе, що-небудь нове, що-небудь позичене і що-небудь синє. Носіння чого-небудь старого має зв'язок з фамільною історією і сприяє оптимізму і надії на нове життя. Носити що-небудь позичене  допомагає пам'ятати всіх друзів, а синій колір символізує вірність.

Пірджо Свенсон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...