• Урок з життя стародавнього Китаю

  • Середа, 4 січня 2006 року
У колах китайських бойових мистецтв (ушу) є вираз: «Той, хто вдосконалює техніку, але не розвиває енергію, не досягне успіху». Люди Стародавнього Китаю, які займалися бойовими мистецтвами, вдосконалювали свій дух. Бойова техніка високого рівня була тісно пов'язана з моральністю. Вона вимагала повного контролю над емоціями, хоробрості і серця, сповненого доброти. Мало хто був здатен на це.

Багато століть тому жив славетний майстер бойових мистецтв. Протягом 30 років він бився зі своїм ворогом, але повсякчас у бою не було переможця. Одного разу його супротивник впав з коня. Майстер підскочив до свого ворога. У нього була можливість легко його вбити. Але ворог плюнув йому в обличчя. Майстер сказав: «Підіймайтеся! Ми битимемося завтра!». Його супротивник був здивований. Він не розумів, чому той повівся таким чином. Майстер відповів: «Я вдосконалювався протягом останніх 30 років, щоб навчитися вести бій без люті в серці. Саме таким чином я зміг би перемагати не програючи. Коли Ви в мене плюнули, моє серце наповнилося гнівом. Якби я Вас убив, то більше ніколи не зміг би переживати почуття перемоги. Тому я хочу виправити своє мислення і продовжити поєдинок завтра».

Проте бій не відбувся. Його ворог став його учнем. Після того, як майстер переміг свій гнів, його техніка стала ще більш досконалою.

Чи не є це універсальним принципом для всіх? Коли хтось впадає в лють, вона примушує його "втрачати голову" і позбавляє мудрості. Це може привести до вчинку, про який сама людина згодом пошкодує. Людина, здатна повністю усунути свій гнів, є дійсно видатною.

Версія французською: La Grande Epoque

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...