• Цікава сучасна архітектура: збірні будинки-конструктори

  • Вівторок, 5 серпня 2014 року
Уявіть: ви купуєте розроблений професіоналами будинок і цим полегшуєте собі життя. 


Все, починаючи з планів поверхів і закінчуючи будівельними матеріалами, вже підготовлене і просто доставляється вам на ділянку, де буде зібране. Такий будинок екологічно дружній до довкілля, енергоекономічний, відкритий до оточення зі своїми великими вікнами, та й виглядає напрочуд сучасно. 
     

Як від IKEA, за останніми технологіями, це житло своєю архітектурою пов’язує внутрішній та зовнішній простори.

Такі будівлі називають ще „будинками швидкого зведення”, „зеленими” і „екологічними”.

Так що ж вони собою уявляють?

Це, зазвичай, будинки, що складаються з крупних елементів фабричного виготовлення. На вашій ділянці їх просто збирають, як конструктор.

Більшість компаній в рекламі цих будинків підкреслює їх невисоку вартість і швидкі темпи зведення. Одночасно з цим загальні характеристики якості лише підвищуються. Особливо цінується їх екологічність.

Збірні будинки розробляють з позиції їх архітектурної цінності, вони мають відповідати естетичним потребам замовника. Ділянка під забудову використовується якомога раціональніше. Енергозабезпечення цих будинків буде недорогим.

Та їх недоліком вважається їх вартість. Звісно, що наймати архітектора, котрий спеціально для вас розробить неповторний, сучасний проект, буде ще дорожче. Та все ж, вартість деяких збірних будинків доходить до 2200 долларів за квадратний метр. 

 

В той час, як ціна може бути перешкодою для їх широкого розповсюдження, все ж існують варіанти, які можуть собі дозволити і прості люди. Наприклад, Clayton homes – одна з найбільших будівельних компаній США, пропонує i-house – екологічний, сучасний на вигляд збірний будинок по ціні від 1000 доларів за квадратний метр.

Було розроблено велику кількість типових планів, вартість яких залежить від розмірів та якості опорядження, яке ви обрали.

На питання про переваги i-house у порівнянні з конкурентами, Брендон О’Коннор, менеджер компанії, сказав: „Його доступна ціна – те, що виділяє його на ринку нерухомості. Загальна економічність такого житла, починаючи з невисокої вартості зведення і закінчуючи низькими, до 1 долара на день, рахунками за комунальні послуги – все це робить його неймовірно популярним”.

I-house має всі характеристики сучасних збірних споруд, він енергоекономічний, з бетонним або зі сталевих плит опорядженням фасадів, має металевий дах з резервуарами для накопичення дощової води, шибки у його вікнах відбивають сонячну радіацію. Будинок зібраний за сучасними технологіями, він обладнаний сонячними батареями. Будинок спроектований так, що внутрішній простір та простір навколишній пов’язані між собою, доповнюють одне одне.

Серед інших компаній, які досягли успіху у будівельній індустрії, варті уваги Alchemy Architects – ті, що створили відомий weeHouse, а також Blu Homes, CleverHomes і Hive Modular.

Може, збірні споруди - майбутнє житлового будівництва? Час покаже. Та концепція такого житла – змішення стилів та ідеї екологічності – безсумнівно, надасть їм популярності серед наступних поколінь, більш свідомих у питаннях захисту і збереження довкілля.

Як відмітив О'Коннор: «Покупці таких будинків пов’язують з ними новий крок у своєму житті, так само, як власники Prius вбачають у своїх машинах новий стиль життя”.

Адам Міллер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...